رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

نعمت زاده و صنعت
نعمت‌زاده در جمع خبرنگاران اعلام کرد؛

جزئیات تحول در حوزه صنعت

وزیر صنعت گفت: تفکیک بخش صنعت و بازرگانی بستگی به کارشناسی و نظر آقای رئیس‌جمهور دارد.

وزیر صنعت گفت: تفکیک بخش صنعت و بازرگانی بستگی به کارشناسی و نظر آقای رئیس‌جمهور دارد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره برنامه‌های دولت برای تحول در حوزه صنعت گفت: ما از سال ۹۳ و بعد از اینکه مقام معظم رهبری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را اعلام فرمودند و جلسات کارشناسی داشتیم،‌ چشم‌انداز ۱۰‌ساله صنعت را تهیه کردیم که در سال گذشته منتشر شد. خوشبختانه بعد هم برنامه ششم آمد، بنابراین در حال حاضر ما چشم‌انداز و برنامه ششم را داریم و برنامه‌های دولت در همین راستا است، بنابراین من فکر نمی‌کنم با تغییر دولت تغییر عمده‌ای رخ دهد فقط امیدواریم تسهیلاتی فراهم شود تا سرعت را بیشتر کنیم.

 

وی افزود: خوشبختانه برابر آمار ارائه‌شده توسط مرکز آمار درباره ۱۲ ماه گذشته، در سال گذشته رشد صنعت بالای ۶ درصد بوده که این جای بسیار خوشحالی است و امیدواریم همین روند را در سال جاری حفظ کنیم و شاید بتوان آن را بهتر کرد.

 

نعمت‌زاده تصریح کرد: بحث رونق تولید نیز که در سال گذشته در رابطه با صنایع کوچک و متوسط  آغاز شد و تأثیرات مثبتی در سراسر کشور گذاشت، امسال هم با تصویب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ان‌شاءالله تجدید می‌شود و ما جلساتی را با بانک مرکزی و سایر مسئولین داشتیم که همان روند سال گذشته را ادامه دهیم و مسائل واحدهایی که در اشل واحدهای کوچک و متوسط هستند حل شده الّا به‌علت کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش که باید از طریق سیستم بانکی مساعدت شود، بنابراین من برای رونق تولید، صنعت، بازرگانی و تجارت خوشبین هستم.

 

وی افزود: پیش‌بینی صادرات نیز این‌گونه است که ان‌شاءالله ۲۰ تا ۲۵ درصد از لحاظ مقدار افزایش داشته باشیم.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین درباره تفکیک بخش بازرگانی از صنعت و معدن گفت: این موضوع بستگی به کارشناسی و نظر آقای رییس جمهور دارد. ممکن است گفته باشند سازمان امور استخدامی آن را بررسی کند اما به‌طور کلی وقتی دولت عوض می‌شود بهترین کار این است که تغییرات همان موقع انجام گیرد.

 

نعمت‌زاده تأکید کرد: ما از نظر کارشناسی اعتقاد داریم صنعت و بازرگانی باید یک‌پارچه باشد، حال هرچه مجلس و دولت تصمیم بگیرند.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی