رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
  • الخميس ۳ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 15 April

نواحی صنعتی

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت و رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: مشوق های لازم برای حضور سرمایه گذاران در نواحی صنعتی در نظرگرفته شده است.

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت و رئیس سازمان  و  ایران گفت: مشوق های لازم برای حضور سرمایه گذاران در نواحی صنعتی در نظرگرفته شده است.

به گزارش گروه انرژیویکی پی جی به نقل از ایرنا،  شامگاه سه شنبه در بازدید از ناحیه صنعتی آوج افزود: در برخی نواحی صنعتی از متقاضیان سرمایه گذاری و ایجاد واحدهای تولیدی تنها هزینه ایجاد زیرساخت ها اخذ و به نوعی زمین تقریبا به شکل رایگان به آنها واگذار می شود که به طور نمونه در این خصوص باید از  آوج یاد کرد.

 

 

وی اظهار کرد: قیمت زمین و حق انتفاع در  به شکل اقساط دراز مدت از سرمایه گذاران اخذ می شود تا با این کار صنعتگران برای فعالیت در این مکان ها راغب شوند.

 
معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت خاطرنشان کرد: در نواحی صنعتی اولویت باید با افراد بومی باشد و در این خصوص باید مدیران محلی از جمله فرمانداران بتوانند نظر افراد منطقه و شهرستان را برای سرمایه گذاری جلب کنند تا با این کار برای جوانان ساکن در روستاها و شهرهای کوچک شود.

 
وی در ادامه بر رفع مشکل آب ناحیه صنعتی آوج در اسرع وقت تاکید کرد و گفت: به زودی این مشکل را برطرف خواهیم کرد تا متقاضیان سرمایه گذاری در این دغدغه ای در این خصوص نداشته باشند.

رئیس سازمان ایران در ادامه بر حل مشکلات ۶ واحد بهره بردار راکد در آوج تاکید کرد و گفت: مشکلات این واحدها باید در یک نشست با حضور فرماندار آوج، مدیران بخش صنعت و دیگر دستگاه های اقتصادی،بانک ها و صاحبان این واحدها بررسی و حل شود.
یزدانی همچنین گفت: باید زمین های واگذار شده به متقاضیانی که فعالیتی بر روی زمین نداشته و سرمایه گذاری را معطل کرده اند نیز پس گرفته شده و از آنها خلع ید شود تا زمین های مربوطه را به متقاضیان جدید سرمایه گذاری واگذاری کنیم.

 
ناحیه صنعتی آوج دارای ۶ واحد بهره بردار است و در شهرستان آوج در جنوب غرب استان قزوین قرار دارد.

 
۱۳ واحد تولیدی نیز در این در مراحل مختلف ساخت و ساز قرار دارند که از این میان ۲ واحد در مرحله نصب ماشین آلات هستند.

 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس همچنین از ناحیه صنعتی اسفرورین واقع در شهرستان تاکستان در غرب استان قزوین بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت واگذاری زمین به و متقاضیان ایجاد واحدهای تولیدی در این مکان قرار گرفت.

 
منوچهر حبیبی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین و حمیدرضا خانپور مدیرعامل شرکت استان قزوین، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت را در این بازدیدها همراهی کردند.

 

استان قزوین دارای ۱۵ شهرک و ناحیه صنعتی است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی