رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
  • الجمعة ۲۱ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 5 March

مواد معدنی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: بیش از ۵۵ درصد اکتشافات و ۵۸ درصد بهره برداری های انجام شده در حوزه معادن جنوب کرمان طی سه سال و نیم اخیر صورت گرفته است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: بیش از ۵۵ درصد اکتشافات و ۵۸ درصد بهره برداری های انجام شده در حوزه معادن و مواد معدنی جنوب کرمان طی سه سال و نیم اخیر صورت گرفته است

 

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از شاتا محمود اسکندری نسب گفت: با توجه به اهمیت حوزه معدن و مواد معدنی و همچنین بهره برداری از پتانسیل های معدنی در توسعه اقتصادی کشور، جنوب کرمان نیز با دارا بودن پتانسیل های قابل ملاحظه معدنی زمینه بسیار خوبی جهت توسعه اقتصادی و اشتغالزایی دارد.

 
اسکندری نسب افزود: اکتشاف این پتانسیل ها نیازمند تلاش گسترده و جذب سرمایه گذاران واقعی در زمینه فعالیت های معدنی بود که بحمدلله با تلاش گسترده این سازمان طی سه سال و نیم اخیر، این مهم به انجام رسیده و نمود عینی آن نیز به وضوح قابل مشاهده است.

 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان تصریح کرد: بر اساس آمارهای سامانه ملی معادن (کاداستر)، بیش از ۵۵ درصد اکتشاف معادن با صدور بیش از ۹۶ پروانه اکتشاف طی سه سال و نیم اخیر انجام شده است.

 
وی  ادامه داد: کل پروانه های اکتشاف در حوزه معادن منطقه ۱۷۴ فقره است و بحمدلله در حوزه صدور گواهی کشف و پروانه بهره برداری معادن که مهمترین بخش به فعالیت رساندن معادن است، نیز بیش از ۵۸ درصد اقدامات انجام شده تاریخ جنوب کرمان در مدت سه سال و نیم اخیر بوده که منجر به صدور ۵۳ فقره گواهی کشف و پروانه بهره برداری معدن در جنوب کرمان شده است.

 
اسکندری نسب  تصریح کرد: اقدامات شایسته این سازمان در حوزه فعالسازی معادن منجر به کسب رتبه نخست صدور گواهی کشف مواد معدنی در سال ۹۵ با صدور ۱۵ فقره گواهی کشف معدن بین استان های کشور شد که ان شا الله این موضوع نویدبخش زدودن فقر از چهره معادن این منطقه در آینده نزدیک خواهد بود.

 

وی بیان کرد: این تعداد گواهی کشف مربوط به معادن گروه ۶ (فلزی) یعنی مس، آهن، کرومیت، طلا، منگنز و … و ذخیره قطعی این تعداد معدن بالغ بر ۲میلیون و ۶۴۳ هزار می باشد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی