رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹
  • السبت ۹ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 23 January

منابع آب ایران
نسبت به مدت مشابه سال گذشته روی داده است؛

کاهش ۱۵ درصدی ورودی سدهای بزرگ کشور

بر اساس اعلام شرکت مدیریت منابع آب ایران، در هفته اول خرداد ماه جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ورودی سدهای بزرگ کشور ۱۵ درصد کاهش یافته است.

بر اساس اعلام شرکت مدیریت منابع آب ایران، در هفته اول خرداد ماه جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ورودی سدهای بزرگ کشور ۱۵ درصد کاهش یافته است.
به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، امسال با توجه به بارش‌های زمستانی و بهار سال پربارش نام گرفت، اما بر اساس آخرین آمار ثبت شده از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران، آب ورودی به سدهای بزرگ کشور نسبت به سال گذشته کاهش ۱۵ درصدی داشته است.
 

بر اساس این گزارش، حجم آب ورودی به سدهای کشور در مدت زمان یاد شده ۳۲٫۶۹ میلیارد مترمکعب بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۸٫۳۰ میلیارد متر مکعب، از ۱۵ درصد کاهش برخوردار است
بر پایه این گزارش، میزان خروجی آب سدهای کشور در سال جاری ۲۳٫۹۹ میلیارد متر مکعب بوده که در مقایسه با ۲۳٫۸۸ میلیارد متر مکعب خروجی سال قبل، اختلاف فاحشی نداشته است.
از ابتدای مهر ماه گذشته تا هفته اول خرداد ماه جاری ۶۷ درصد مخازن سدهای کشور پر و ۳۳ درصد آن خالی است
گفتنی است ظرفیت کل مخازن سدهای کشور در سال جاری ۴۹٫۷ میلیارد متر مکعب است که حجم ۳۳٫۴۵ میلیارد متر مکعب آن پر است و در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته ۳۳٫۹۹ میلیارد متر مکعب، با ۲ درصد کاهش مواجه است

بر اساس آخرین آمار به ثبت رسیده از شرکت مدیریت منابع آب ایران حجم جریان‌های سطحی کشور از ابتدای مهرماه گذشته تا پایان اردیبهشت ماه جاری ۴۱ هزارو ۹۷۸ میلیون متر مکعب بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۵ هزارو ۴۷۷ میلیون متر مکعب، به میزان ۸ درصد کاهش داشته است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی