رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

بدن خشک کن سقفی
ابتکاری جدید از محققان ایرانی؛

بدن خشک کن سقفی ساخته شد

محققان ایرانی موفق به طراحی و تولید بدن خشک کن های سقفی شدند که می تواند در عرض ۳تا۵ دقیقه بدن یک فرد را خشک کند.

محققان ایرانی موفق به طراحی و تولید بدن خشک کن های سقفی شدند که می تواند در عرض ۳تا۵ دقیقه بدن یک فرد را خشک کند.

به گزارش گروه صنعت تاسیساتویکی پی جی به نقل از خبرگزاری مهر ،  الهه احمد پور، مجری طرح دستگاه «بدن خشک کن سقفی» گفت: این دستگاه می تواند در عرض ۳ دقیقه برای آقایان و تا حداکثر ۵ دقیقه برای خانم ها به کار گرفته شود تا بدن را خشک کند.

وی گفت: دستگاه بدن خشک کن یک دستگاه مکانیکی بوده و به سقف نصب می شود و فرد می تواند بدون هیچگونه تماسی از آن استفاده کند.

احمدپور با بیان اینکه این دستگاه کاربردهای فراوانی دارد، اظهار داشت: از این دستگاه می توان در باشگاههای ورزشی، استخر ، استخر منازل، خانه سالمندان و مکان هایی که استفاده از حوله می تواند از نظر بهداشتی مشکل داشته باشد به کار برده شود.

وی با بیان اینکه این دستگاه از ایمنی بالایی برخوردار است، خاطر نشان کرد: دستگاه بدن خشک کن سقفی دستگاهی است که تمام بدن را به  صورت همزمان (از نوک سر تا انگشتان پا) خشک می کند.

 

وی با تاکید بر اینکه این طرح به ثبت اختراع رسیده است، عنوان کرد: این طرح را ابتدا به صورت آزمایشی در یکی از استخرهای یزد به کار گرفتیم و اکنون به واسطه قراردادی که با یک شرکت صنعتی منعقد کردیم درصدد هستیم تا دستگاه را به تولید انبوه برسانیم.

به گفته وی،  این قرارداد به مدت ۱۰ سال (اعطای لیسانس) بوده و به ارزش ۸۷۵ میلیون تومان منعقد شده است.

احمد پور با اشاره به مزایای این دستگاه افزود: استفاده از این دستگاه می تواند در وقت افراد صرفه جویی کند؛ همچنین استفاده از این دستگاه در مکان های مختلف رعایت بهداشت را به همراه خواهد داشت.

این محقق با بیان اینکه این پروژه در فرابورس یا بازار دارایی فکری در پارک فناوری پردیس ارائه شد، خاطر نشان کرد: در بازار دارایی فکری طرح هایی که قابلیت تجاری سازی شدن دارند با حضور سرمایه گذاران ارائه می شود تا در نهایت توسط آنان به تولید انبوه برسد.این دستگاه نمونه خارجی ندارد و برای اولین بار در ایران طراحی شده است.

به گزارش مهر، این طرح با همکاری مرتضی احمد پور به نتیجه رسیده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی