رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
  • الخميس ۲۰ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 4 March

یارانه تولید
رئیس سازمان برنامه و بودجه؛

یارانه تولید قطعاً در سال ۹۶ پرداخت می‌شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ؛ محمدباقر نوبخت؛ با تأکید بر اینکه یارانه تولید قطعاً در سال ۹۶ پرداخت می‌شود، از افزایش یارانه مستمری‌بگیران از ۷۱ هزار میلیارد تومان به ۲۴۰ هزار میلیارد تومان در سال ۹۶ خبر داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ؛ محمدباقر نوبخت؛ با تأکید بر اینکه یارانه تولید قطعاً در سال ۹۶ پرداخت می‌شود، از افزایش یارانه مستمری‌بگیران از ۷۱ هزار میلیارد تومان به ۲۴۰ هزار میلیارد تومان در سال ۹۶ خبر داد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به تصویب چگونگی نحوه اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها در بودجه هر سال، اظهار داشت: در سال‌های اخیر نحوه اجرای قانون هدفمندسازی یاران‌ها در تبصره ۱۴ ذکر می‌شود که در بودجه سال ۹۶ تصریح شده که دولت از منابع هدفمندی یارانه‌ها برای افزایش مستمری خانواده‌های تحت پوشش، افزایش اشتغال، افزایش یارانه تولید استفاده کند.

 

وی با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۶ دولت به افزایش مستمری خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد اقدام کرده، افزود: دولت به طور متوسط میانگین یارانه مستمری‌بگیران را از ۷۱ هزار میلیارد تومان به ۲۴۰ هزار میلیارد تومان افزایش داد و دولت مقیّد به اجرای قانون برنامه ششم توسعه است که در تبصره ۱۴ بودجه سال ۹۶ مستتر بوده است.

 

 

اقشار کم درآمد توجه خاص دولت به آنها را در زندگی خود از سال جاری احساس می‌کنند

 

نوبخت با اشاره به اینکه دولت دوازدهم به اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد توجه ویژه می‌کند، تصریح کرد: از همین سال جاری، اقشار کم‌درآمد توجه خاص دولت به آنها را در زندگی خود احساس می‌کنند و اجرای صحیح قانون هدفمندی یارانه‌ها نیز که مطالبه مجلس است، اجرایی می‌شود.

 

وی یادآور شد: یارانه تولید قطعاً در سال ۹۶ پرداخت می‌شود و تولیدکنندگان می‌توانند روی این یارانه حساب و برنامه‌های خود را بر این پایه تنظیم کنند.

 

 

سالانه ۷۵۵ هزار نیروی جدید وارد بازار کار می‌شوند

 

نوبخت با اشاره به تصویب لایحه برداشت ۱٫۵ میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری تأکید کرد: هر اقدامی که تا سال ۱۴۰۰ توسط دولت دوازدهم اجرایی می‌شود، بر اساس قانون برنامه ششم توسعه قابل تبیین و پیگیری است.

 

وی با بیان اینکه در برنامه ششم سالانه ۹۵۵ هزار فرصت شغلی پیش‌بینی شده است، متذکر شد: پیش‌بینی‌ها طی سال‌های اجرای برنامه این است که به صورت متوسط ۷۵۵ هزار نیروی جدید وارد بازار کار می‌شوند.

 

ایجاد ۹۵۵ هزار فرصت شغلی نیازمند سرمایه‌گذاری ۷۷۰ هزار میلیارد تومانی

 

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه سالانه ۷۵۵ هزار نیروی جدید وارد بازار کار می‌شوند، یادآور شد: سالانه حدود ۵۰۰ هزار شغل ایجاد می‌شود که در واقع با کسر از ۷۵۵ هزار نیروی جدید، ۲۵۰ هزار فرصت شغلی سالانه وجود ندارد، لذا دولت برای کاهش بیکاری ۹۵۵ هزار فرصت شغلی را پیش‌بینی کرده است، که نیازمند سرمایه‌گذاری ۷۷۰هزار میلیارد تومانی در سال است.

 

وی با بیان اینکه از سرمایه‌گذاری مورد نیاز ۱۹۵ هزار میلیارد تومان باید بر اساس جدول ۳ ماده ۳ برنامه ششم از منابع خارجی تأمین شود، اظهار داشت: در ماده ۴ برنامه ششم ذکر شده که ۶۵ میلیارد دلار باید از سرمایه‌های خارجی به صورت فاینانس، سرمایه‌گذاری مشترک و فعالیت‌های خودگردان جذب شود.

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی شده است که سالانه ۷۱ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال برداشت شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی