رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April

زنگنه و نفت

وزیر نفت اظهار امیدواری کرد، ایران بتواند امسال با شرکت توتال فرانسه، لوک اویل روسیه، مرسک دانمارک و احتمالا پرتامینای اندونزی، قرارداد امضا کند.

وزیر نفت اظهار امیدواری کرد، ایران بتواند امسال با شرکت ، ،  و احتمالا ، قرارداد امضا کند.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خبرآنلاین، ایران امیدوار است به دنبال انتخاب دوباره حسن روحانی به عنوان رییس جمهور ایران، با امضای پیش قراردادهایی با  شركت هایی مثل توتال و لوك اویل در سال جاری میزان  ها در  افزایش یابد.

 وزیر كهنه كار نفت،در مصاحبه ای با رویترز گفته است كه ایران در نظر دارد طی ۵ سال آینده  ایران یك چهارم افزایش بدهد و این افزایش با قراردادهای جدید بین المللی امكان پذیر است.

توسعه میدان های جدید و افزایش برداشت از  به ایران این امكان را می دهد كه سومین كشور تولید كننده نفت،  خود را ۵ میلیون بشكه در روز افزایش دهد  كه این رقم ۵ درصد از است.ایران هم اكنون ۴ میلیون بشكه در روز نفت تولید می كند.

قرار است  فرآوری شده هم تا یك میلیون مترمكعب افزایش یابد كه با این افزایش،  به ۶۰۰ هزار مترمكعب می رسد.

زنگنه  در جریان نشست در وین در این مصاحبه گفت كه «انتخابات اخیر ایران یك مرحله مهم بود،به این دلیل كه  مردم در این انتخابات به تعامل با جهان رای مثبت دادند.»

 

او اضافه می كند:«من امیدوارم كه این پیام مثبت خصوصا از سوی  قدرتهای بزرگ جها،ن درك شده باشد.» او گفته است كه این همچنین پیام روشنی به ایالات متحده آمریكاست كه  اخیرا دوباره تحریم های ۱۹۷۹ زمان انقلاب ایران را برقرار كرده است.

 

«دیگر  زمان برخورد با ایران نیست.» اشاره زنگنه به تحریم های بازدارنده ای است كه اخیرا توسط دونالد ترامپ علیه ایران وضع شده است.

«این (انتخابات ایران) پیام بسیار روشنی به جهان است، بیش از ۶۵ درصد از جوانان ایرانی  و طبقه متوسط،دانشجویان دانشگاه  این پیام را داده اند.من امیدوارم كه جهان این تغییر مثبت را دریافت كرده باشد.»

زنگنه می گوید كه ایران امیدوار است ،قراردادهای جدیدی را امسال با توتال فرانسه ،لوك اویك روسیه،مرسك دانمارك و پترومینا اندونزی به امضا برساند.

گفت وگو ها بر توسعه میادین جنوب آزادگان،یادآوران،غرب كارون،منصوری و آب تیمور و همچنین لایه نفتی میدان گازی پارس جنوبی خواهد بود.

او می گوید كه این افزایش ظرفیت ها بر همكاری ایران با اوپك تاثیری نمی گذارد.

روز سه شنبه برای توقف تولید به مدت ۹ ماه دیگر در جهت كاهش عرضه جهانی به توافق رسیدند.

زنگنه می گوید كه تصمیم ، تصمیمی كوتاه مدت است و برنامه ایران برای افزایش ظرفیت تولید یك بخش از برنامه بلند مدت این كشور است.

رقابت ایران با عربستان سعودی در جریان نشست های قبلی بسیار تنش زا بوده،با این حال زنگنه می گوید كه او خیلی شگفت زده است كه یك همكاری خوب بین  شكل گرفته و این همكاری با غیر اوپكی ها مثل روسیه برای فریز  كردن تولید نفت تكمیل شده است.

زنگنه می گوید:«من فكر می كنم كه این اولین بار است كه ما  نشست بدون بحث و جدلی را داشته ایم.من حدود ۲۰ سال است كه در هستم، این اولین بار است كه شاهد توافق ۱۰۰ درصدی بین و غیر هستم.»

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی