رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 19 April

کنتورهای فهام
به منظور مدیریت مصرف انرژی انجام پذیرفت؛

کنتورهای فهام برای مشترکین دیماندی

رئیس گروه نظارت و کنترل لوازم اندازه گیری شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد که تمامی مشترکین دیماندی این استان به کنتورهای هوشمند دارای قابلیت طرح فهام ( کنتورهای فهام ) مجهز می شوند.

رئیس گروه نظارت و کنترل لوازم اندازه گیری کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد که تمامی مشترکین دیماندی این استان به  دارای قابلیت طرح فهام  ( کنتورهای فهام ) مجهز می شوند.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از  ایلنا، “سیدحسین عادلی نسب” گفت: براساس شعار سال اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری، تمامی کنتورهای دیماندی برق در این استان دارای قابلیت طرح فهام می شوند.

 

وی با تشریح طرح فهام یا فراسامانه هوشمند اندازه گیری و مدیریت انرژی، اظهارداشت: ارتقاء بهره وری،  و فراهم نمودن بستر مناسب جهت مدیریت بار و مصرف مشترکین برق از مهمترین مزایای طرح فهام است.

 

 

رئیس گروه نظارت و کنترل لوازم اندازه گیری کهگیلویه و بویراحمد افزود: سه هزار و ۲۰۰ انشعاب در این استان دیماندی بالای ۳۰ کیلووات وجود دارد.

 

 

عادلی نسب، کاهش تلفات غیرفنی در شبکه های برق، مدیریت تقاضا با ارسال نرخ به مشترکین و تشویق آنها به کاهش مصرف، مدیریت تقاضا از طریق کاهش دیماند، قطع برق مشترکین معین در شرایط بحرانی شبکه های توزیع، قرائت خودکار و قطع و وصل از راه دور کنتورها، ایجاد بستر مناسب برای راه اندازی بازار خرده فروشی برق و یکنواخت شدن کنتورها در سطح کشور را از سایر مزایای اجرای طرح فهام دانست.

 

 

 وی گفت: ایجاد بستر مناسب برای پیاده سازی  از دیگر مزایای  در کهگیلویه و بویراحمد است.

 

 

رئیس گروه نظارت و کنترل لوازم اندازه گیری  کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به شروع اجرای طرح فهام در کشور که در سال ۸۹ شروع شده است، خاطرنشان کرد: این طرح برای نخستین بار در زمستان ۱۳۹۵ در این استان شروع و اکنون ادامه دارد.

 

 

 عادلی نسب افزود: سه هزار و ۲۰۰ دستگاه کنتورهای فهام سهمیه اختصاص یافته استانی از محل طرح های اقتصاد مقاومتی بوده که تاکنون یک هزار و ۱۲۲ دستگاه آن نصب شده است.

 

 

وی از تلاش های مستمر برای تعویض سایر به کنتورهای فهام تا پایان تابستان سالجاری خبرداد.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی