رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
  • الخميس ۲۰ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 4 March

کاهش سود بانکی نجات‌بخش صنعت ساختمان
رئیس اتحادیه سازندگان مسکن و ساختمان اصفهان:

کاهش سود بانکی نجات‌بخش صنعت ساختمان

رئیس اتحادیه سازندگان مسکن و ساختمان اصفهان گفت: تا زمانی که سود بانکی اصلاح نشود وضعیت صنعت ساختمان سازی ۳ سال خوب و ۷ سال در رکود است.

رئیس اتحادیه سازندگان مسکن و ساختمان اصفهان گفت: تا زمانی که سود بانکی اصلاح نشود وضعیت صنعت ساختمان سازی ۳ سال خوب و ۷ سال در رکود است.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از  تسنیم، فرج‌الله نصیری با بیان اینکه در حال حاضر فعالان بخش ساختمان با مشکلات بسیاری روبه‌رو هستند، اظهار داشت: بازار ساخت و ساز مسکن از ۳،۴ سال پیش وضعیت خوبی ندارد و مشکلات این صنعت عمقی است.

وی افزود: دولت استرس افزایش تورم را دارد و با جابجایی‌هایی که در دولت صورت می‌گیرد هر روز، هر ماه و هر سال بهانه‌ای برای رکود بازار وجود دارد بنابراین بساز و بفروش، سرمایه‌گذار و پیمانکار همگی در مضیقه هستند.

رئیس اتحادیه سازندگان مسکن و ساختمان اصفهان با بیان اینکه حدود ۳۰۰ شغل به صورت مستقیم وابسته به صنعت ساختمان سازی است، گفت: تا چرخ صنعت ساختمان حرکت نکند تمامی مشاغل وابسته به این صنعت هم بی حرکت و در رکود خواهند بود.

وی با اشاره به کیفیت محصولات ایرانی مربوط به صنعت ساختمان از جمله کاشی و سرامیک، تصریح کرد: در صنعت کاشی بهترین تولیدات را داریم و محصولات ما با کشورهایی مانند ایتالیا و اسپانیا مقایسه می‌شود، همچنین در بخش تیرآهن، میلگرد وغیره، اما چون خرید صورت نمی‌گیرد کارخانه‌ها مجبور به تعدیل نیرو می‌شوند.

نصیری با بیان اینکه از دهه ۷۰ به بعد برخی افراد که شغل غیرمرتبط با صنعت ساختمان داشتند به خاطر پول ساز بودن وارد این حرفه شدند، خاطرنشان کرد: حضور این افراد سبب وارد کردن ضربه به صنعت ساختمان شد و کسانی که شغل اصلی‌شان ساختمان سازی بود با دردسر مواجه شدند.

وی درباره اجرای طرح مجریان ذی‌‍صلاح در صنعت ساختمان سازی گفت: صحبت ما در این زمینه به جایی نرسید و کسی پیگیر نشد، بارها گفته‌ایم مشکل صنعت ساختمان با یک جلسه و یک تلفن حل نمی‌شود اما کسی به این صحبت‌ها توجهی ندارد.

رئیس اتحادیه سازندگان مسکن و ساختمان اصفهان با بیان اینکه یکی از مسائلی که می‌تواند صنعت ساختمان را نجات دهد کاهش سودهای بانکی است، اظهار داشت: تا زمانی که بانک‌ها سود را پایین نیاورند و سیستم بانکی اصلاح نشود وضعیت به همین شکل خواهد بود.

وی افزود: اسم سود بانکی ۲۰ درصد است اما تا زمانی که بازپرداخت شود به ۳۵ درصد می‌رسد، به همین دلیل تا زمانی که سود بانکی اصلاح نشود وضعیت بازار ساختمان سازی ۳ سال خوب و ۷ سال در رکود است.

نصیری خاطرنشان کرد: افرادی در این صنعت با ۴۰ سال سابقه مشغول به فعالیت هستند و می‌توانند بهترین راهکارها را برای خروج صنعت ساختمان از بحران ارائه کنند اما متاسفانه امروز هم خود آنها بیمار و هم شغلشان بیمار است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی