رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
  • الخميس ۲۰ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 4 March

تسهیلات-رونق-تولید-بیش-از-هشت-هزار-شغل-در-استان-سمنان-ایجاد-کرد

محمدرضا خباز افزود : تسهیلات رونق تولید سال گذشته توانست بسیاری از واحدهای صنعتی غیرفعال استان سمنان را به چرخه تولید برگرداند و این ابتکار ثمره برنامه های عملیاتی دولت یازدهم بوده است.

محمدرضا خباز افزود : تسهیلات رونق تولید سال گذشته توانست بسیاری از واحدهای صنعتی غیرفعال استان سمنان را به چرخه تولید برگرداند و این ابتکار ثمره برنامه های عملیاتی دولت یازدهم بوده است.

به گزارش گروه  صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از ایرنا، وی اظهارداشت : براساس برنامه های راهبردی، برای سال ۹۶ نیز ارایه تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی و تولیدی استان ادامه می یابد و کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید همانند سال گذشته با برنامه ریزی در استان برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد : از ابتدای سال ۹۶ تاکنون بیش از ۱۶۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی و تولید استان پرداخت شد که این امر مبین توجه مسوولان به افزایش رونق اقتصادی در استان سمنان است.

استاندار سمنان با بیان این که در سه سال گذشته بیش از ۵۰ هزار میلیارد ریال تفاهم نامه اقتصادی و تجاری با سرمایه گذاران بخش خصوصی منعقد شد، گفت: عملیاتی کردن این تفاهم نامه ها گامی مهم درراستای توسعه متوازن اقتصادی در استان است.

وی تصریح کرد : انتخابات ۲۹ اردیبهشت فرصتی ارزشمند برای افزایش وفاق ملی و همدلی در کشور بوده است و با عزمی راسخ و با اتحاد مردم و مسوولان بخش قابل توجهی از مشکلات جامعه برطرف می شود.

وی اضافه کرد : توجه به منویات رهبر انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال در اولویت کاری دستگاه های اجرایی قرار دارد.

استان سمنان هزار و ۷۰۰ پروانه بهره برداری در بخش صنعت و معدن و بیش از ۴۰ هزار بهره بردار در بخش های مختلف کشاورزی دارد، سهم اشتغال استان سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از ۳۸ درصد و در کشاورزی بیش از ۱۴ درصد و تولید ناخالص استان سمنان در حدود ۱۸٫۲ درصد مربوط به بخش کشاورزی و حدود ۲۲ درصد مربوط به بخش صنعت و معدن است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی