رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹
  • السبت ۲ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 16 January

سیستم های سرمایشی

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: مأموران وزارت اطلاعات با همکاری مأموران گمرک موفق شدند سی‌هزار دستگاه کولر گازی قاچاق معادل ۱۶۰ کانتینر به‌ارزش ۵۰ میلیارد تومان را کشف و ضبط کنند.

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: مأموران وزارت اطلاعات با همکاری مأموران گمرک موفق شدند سی‌هزار دستگاه کولر گازی قاچاق معادل ۱۶۰ کانتینر به‌ارزش ۵۰ میلیارد تومان را کشف و ضبط کنند.

 

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری تسنیم، قاسم خورشیدی افزود: کولرگازی قاچاق شده معادل ۱۶۰ کانتینر بوده که در ۵ انبار در شهر ری و یک انبار در اشتهارد کرج کشف و ضبط شده‌اند و طی این عملیات سه متهم اصلی دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

 
وی با اشاره به اجرای سامانه جامع امور گمرکی، سامانه جامع نظارت بر حمل و نقل و سامانه جامع انبار‌ها و اتصال آنها به یکدیگر از حدود سه ماه پیش گفت: کولرگازی قاچاق شده از طریق ردیابی این سامانه‌ها کشف شده است، زیرا متهمان این پرونده قطعات مختلف کولرهای گازی را از گمرکهای مختلف وارد کشور کرده بودند و در این انبار‌ها آنها را به یکدیگر متصل و آماده عرضه به بازار کرده بودند.

 
سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: در واقع متهمان به‌جای تعرفه ۴۰درصدی برای ورود قطعات منفصله کولر گازی تنها ۲۰ درصد تعرفه پرداخت کرده بودند.

 
وی گفت: سامانه با ردیابی این کولرگازی قاچاق شده ، مشخص شد همگی آنها در انبارهای شهر ری و کرج به یکدیگر متصل شده‌اند آنها را ردیابی کرد و مأموران توانستند رد قاچاقچیان را با استفاده از این سامانه بزنند.
وی گفت: با اجرای این عملیات همچنان ۸۰ کانتینر دیگر از قطعات منفصله کولر گازی که در حال ورود از گمرک‌های دیگر کشور بود شناسایی و ترخیص آنها لغو شد.

 
خورشیدی گفت: همچنین مأموران نیروی انتظامی در استان البرز طی روزهای گذشته موفق شدند ۲ هزار و ۳۵۶ دستگاه تجهیزات دریافت ماهواره، ۵۴۰ هزار نخ سیگار، ۵۸۸ کیلوگرم تنباکوی طعم‌دار، ۱۳۲۰ عدد انواع مواد محترقه، ۳۵۲ کارتن ظروف آشپزخانه، ۱۸۰ تخته پتو و مقادیر زیادی لباس و پارچه به‌ارزش یک و نیم میلیارد تومان را کشف و ضبط کنند.

وی گفت: در این عملیات دو متهم اصلی این پرونده دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی