رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۱۹ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 3 March

مهندس قدسی زاده مدیر برنامه ریزی شرکت ملی گاز ایران و رییس کارگروه کاربری گاز طبیعی
مدیر برنامه ریزی شرکت ملی گاز؛

لزوم گسترش استفاده از گاز طبیعی در بخشهای مختلف

چهارمین جلسه کمیته کاربری گاز طبیعی اتحادیه بین المللی گاز IGU بمدت سه روز در شهر فلوریانوپلیس برزیل برگزار گردید که در آن مهندس قدسی زاده مدیر برنامه ریزی شرکت ملی گاز ایران و رییس کارگروه کاربری گاز طبیعی، از لزوم گسترش استفاده از گاز طبیعی در بخشهای مختلف سخن گفت.

چهارمین جلسه کمیته کاربری گاز طبیعی اتحادیه بین المللی گاز IGU بمدت سه روز در شهر فلوریانوپلیس برزیل برگزار گردید که در آن مهندس قدسی زاده مدیر برنامه ریزی شرکت ملی گاز ایران و رییس کارگروه کاربری گاز طبیعی،  از لزوم گسترش استفاده از گاز طبیعی در بخشهای مختلف سخن گفت.

 
به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، این کمیته که ریاست آن طی دوره ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ به شرکت ملی گازایران محول شده با مسئولیت  مدیر بر نامه ریزی این شرکت  اداره  می شود. در این کمیته نمایندگانی از بیست کشور و شرکت فعال در حوزه گاز عضویت دارند.
بنابر این گزارش، این کمیته شامل سه کارگروه مطالعاتی “کاربری گاز طبیعی در بخش صنعت” ،  “کاربری گاز طبیعی در بخش خانگی و تجاری” و “کاربری گاز طبیعی در بخش حمل و نقل است.
در روز دوم این رویداد نیز کارگاهی با حضور مقامات مختلف صنعت انرژی کشور برزیل و شرکت کنندگانی از کشورهای فرانسه، تایلند، ژاپن، کره جنوبی، پرتقال، کانادا، کلمبیا، برزیل، هلند، دانمارک، لهستان و جمهوری اسلانی ایران برگزار شد و قریب به پانزده نفر از مدعوین، از جمله وزیر انرژی و معادن برزیل و نیز فرماندار ایالت کاتارینای برزیل به ارائه ی سخنرانی و بیان دیدگاه های خود پرداختند.
همچنین در این جلسه محمدرضا قدسی زاده، مدیر برنامه ریزی شرکت ملی گاز ایران و رییس کارگروه کاربری گاز طبیعی به ارائه ی خلاصه ای از مهمترین ماموریت ها و فعالیت های کارگروه پرداخته و با اشاره به مزایای استفاده از گاز طبیعی در راستای ارتقای صنعت گاز ،رونق اقتصادی،  حفظ محیط زیست و کاهش انتشار کربن و گازهای گلخانه ای بر لزوم گسترش استفاده از گاز طبیعی در بخشهای مختلف تاکید کرد.

در روز سوم با ادامه جلسات کمیته ،برنامه های آتی  مورد رسیدگی و بحث و گفتگو قرار گرفت و مقرر شد هر کدام از کارگروه های مطالعاتی نسبت به تکمیل اطلاعات و جمع‌بندی مطالب اقدام و نتایج را در جلسه آتی ارائه کنند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی