رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۴ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 28 January

نفت

سیاست‌های حوزه صنعت نفت در دولت دوازدهم استمرار سیاست‌های دولت یازدهم خواهد بود که با شدت، قدرت و استحکام بیشتر ادامه پیدا خواهد کرد و براساس آن برای تحقق اهداف توسعه با دنیا تعامل خواهیم داشت.

سیاست‌های حوزه صنعت نفت در دولت دوازدهم استمرار سیاست‌های دولت یازدهم خواهد بود که با شدت، قدرت و استحکام بیشتر ادامه پیدا خواهد کرد و براساس آن برای تحقق اهداف توسعه با دنیا تعامل خواهیم داشت.

 

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از شانا، بیژن زنگنه روز گذشته (چهارشنبه، سوم خرداد ماه) در مراسم امضای قرارداد ساخت لوله‎های CRA (لوله مقاوم دربرابر خوردگی) با بیان این که این قرارداد که امروز امضا شد می توانست طی روزهای گذشته به امضا برسد، اظهار کرد: به ۲ دلیل خواستم تا قرارداد با تاخیر امضا شود. نخست این که، در غوغای انتخابات ریاست جمهوری این موضوع گم می شد و نمی شد بر روی این کار بزرگ اطلاع رسانی خوبی شود.

 

وزیر نفت در توضیح دلیل دوم تاخیر در امضای این قرارداد، اظهار کرد: از سوی دیگر عده ای نیز حتما می گفتند این کار به دلیل کارهای تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری است و پیش بینی می شد که شائبه هایی این گونه را درست کنند.

 

زنگنه ادامه داد: خدا را شکر می کنیم که امضای این قرارداد در چنین روزی (سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر) امضا می شود.

 

وی سوم خرداد را یکی از ایام الله اعلام کرد و افزود: قطعا این روز یک روز تاریخی در تاریخ ایران است و شاید کمتر روزی مانند این روز داریم که در تاریخ ایران مهم باشد. همه همت ملت ایران در بازوان و تدبیر نیروهای مسلح و بسیج ما متمرکز شد و خرمشهر، پاره تن ایران که مدت کوتاهی از وطن عزیزمان جدا شده بود دوباره به آغوش وطن برگشت و این پاره خونین دوباره خرمشهر شد.

 

زنگنه ادامه داد: هیچ وقت شادی این روز از ذهن من پاک نمی شود؛ روز افتخار و فداکاری بود. در طول جنگ صدها هزار نفر شهید دادیم تا مستقل، قوی و عزیز باشیم. امروز عزت مان به خاطر آن فداکاری هاست.

 

ملت ایران فرهیخته ترین در منطقه است

وزیر نفت با اشاره به دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که دکتر حسن روحانی با رای مردم برای دومین بار انتخاب شدند، تصریح کرد: در این انتخابات بار دیگر عزت مردم تمدید و تجدید شد. ملت ایران نشان داد که از نظر سیاسی بالغ ترین، فرهیخته ترین و پخته ترین ملت در منطقه است.

 
زنگنه با بیان این که ایران یک ملت است، خاطرنشان کرد: هنوز در منطقه ای که ملت در بسیاری از جاها تشکیل نشده و کشورها از اجتماع قبایل و ایلات تشکیل شده اند و قومی و قبیله ای رای می دهند؛ در ایران مردم بر مبنای دیدگاه‌های روشن برای آینده اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی وسیاسی خودشان و فرزندان شان رای دادند.

 

وی با بیان این که حضور مردم در این انتخابات افتخار بزرگی برای کشورمان بود، گفت: امروز روشنفکران و فرهیختگان منطقه غبطه چنین وضعیتی را برای کشور خودشان در دهها سال آینده می خورند، در حالی که ما امروز جلو هستیم و بلاشک امروز از نظر سیاسی، فهم سیاسی و درک سیاسی و آگاهی و انتخاب کشور اول منطقه هستیم.

 

وزیر نفت افزود: ملت ما در این انتخابات، انتخاب بزرگی را انجام دادند که به نظرم فراتر از انتخاب رئیس جمهوری بود، این انتخاب یک راه برای چگونه زیستن و چگونه بودن بود.

 
می خواهیم با دنیا تعامل کنیم

زنگنه با بیان این که ما هر روز از برکات برجام برخوردار می شویم، امضای این قرارداد را یکی از برکات اجرای برجام در کشور عنوان کرد و گفت: ما می خواهیم با دنیا در تعامل و دوستی باشیم. می خواهیم کارها را برای آینده کشورمان و سربلندی کشورمان جلو ببریم.

وی با اشاره به برخی از صحبت‌ها که عنوان می شد بعد از رفع تحریم‎‏ها توجه به ساخت داخل تمام می شود، ادامه داد: همان زمان نیز گفتم، اتفاقا بعد از این که تحریم‌ها برداشته شود امکان ساخت داخل برای کشور فراهم می شود که امضای این قرارداد یک نمونه از آن است.
وزیر نفت افزود: لوله های CRA یکی از کالاهایی بود که در دوران تحریم ها سخت ترین گرفتاری‎ها را برای تامین آنها داشتیم. اگر تحریم ها باقی مانده بود نمی توانستیم چنین قراردادی را منعقد کنیم.

وی با بیان این که با امضای این قرارداد از صفر درصد ساخت داخل در طول سه سال به ۱۰۰ درصد ساخت داخل در ساخت لوله های CRA می رسیم، ادامه داد: به این ترتیب برای همیشه می توانیم در این زمینه توانمندی برای ایران و کل منطقه در زمینه تولید و صادرات لوله های CRA را داشته باشیم.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی