رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 19 April

صنایع

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به حضور و مشارکت این سازمان در ۱۱ طرح اقتصاد مقاومتی، گفت: امسال ۲۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای افزایش ظرفیت ۱۰ هزار بنگاه و خروج آنها از رکود در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و  با اشاره به حضور و مشارکت این سازمان در ۱۱ طرح ، گفت: امسال ۲۰۰ هزار میلیارد ریال برای افزایش ظرفیت ۱۰ هزار بنگاه و خروج آنها از رکود در نظر گرفته شده است.

به گزارش گروه تولید و تجارت ویکی پی جی به نقل از ایرنا ، «» روز چهارشنبه درخصوص برخی ایرادهای وارد شده به دولت یازدهم درباره سرمایه گذاری افزود: امروز و به برکت برگزاری پرشور انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه و برخلاف تبلیغات منفی برخی نامزدهای ریاست جمهوری در مقطع انتخابات، با اقدام های انجام شده توسط دولت بویژه سیاست های اقتصاد مقاومتی، فضای امیدبخشی در کشور حاکم است.

 

به گفته این مقام مسئول، تنها در ۲ ماهه ابتدایی امسال شاهد رشد ۴۷ درصدی قراردادهای سرمایه گذاری جدید در داخل شهرک ها و در همسنجی با پارسال بودیم.

 
وی ادامه داد: مقایسه عملکرد این مدت زمانی در سال ۹۵ با سال ۹۴ نیز حاکی از رشد ۲۰ درصدی قراردادهای سرمایه گذاری است؛ یعنی پارسال نیز وضعیت کشور به سمت و سوی جلب و جذب سرمایه گذاری بوده است.

 
یزدانی بیان داشت: پیش بینی می شود امسال نیز با ادامه خدمات دولت رشد مناسبی در این عرصه به ثبت برسد.

 
وی یادآوری کرد: در حوزه اقتصاد مقاومتی، امسال پنج برنامه اصلی بر عهده سازمان صنایع کوچک قرار داده شده و در ۶ برنامه دیگر نیز به عنوان همکار وزارتخانه مشارکت خواهیم داشت.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: با توجه به تعداد زیاد بنگاه های کوچک و پراکندگی آنها در کشور، همچنین بیشترین آسیب های وارده به آنها در سال های گذشته، عزم جدی برای رفع مشکلاتشان وجود دارد.

 
وی ادامه داد: زیرپروژه های متعددی ازجمله تشکیل خوشه های صنعتی، تقویت زیرساخت شهرک ها، ارتقای ، بازچرخانی ، تشکیل خوشه های کسب و کار، حضور در نمایشگاه ها و … در چارچوب این برنامه تعریف شده که امید می رود بتوان نشاط لازم را در صنایع کوچک و متوسط ایجاد کرد.

 
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تصریح کرد: مطابق برنامه ابلاغی وزارتخانه، امسال افزایش ظرفیت ۱۰ هزار بنگاه و خروج آنها از در دستور کار است؛ در همین راستا رقمی نزدیک به ۲۰۰ هزار میلیارد ریال برای آنها در نظر گرفته شده است.

 
وی بیان داشت: امسال همچنین تکمیل و راه اندازی طرح های بالای ۶۰ درصد پیشرفت، نوسازی پنج هزار بنگاه صنعتی، کمک به خروج از ۱۰۰ هزار بنگاه تولیدی صنفی و رونق معادن کوچک در یک برنامه جامع در دستور کار است.

 

چندی پیش یزدانی در گفت وگو با ایرنا اعلام کرد ۸۰ شهرک و ناحیه صنعتی که مصوبه آنها در گذشته روی کاغذ بود و عملیاتی نشده بودند، در دولت یازدهم به بهره برداری رسید.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی