رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۰ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 22 April

پوشش‌ مقاوم به سایش شیرآلات با فناوری نانوپوشش‌ مقاوم به سایش شیرآلات با فناوری نانو
در یک شرکت دانش بنیان تولید شد؛

پوشش‌ مقاوم به سایش و خوردگی شیرآلات با فناوری نانو

دنیای نانو، طیف عظیمی از ویژگی های جدید را به صنعت عرضه کرده است و در همین راستا یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید پوشش های نانویی شد که علاوه بر تزئین می تواند شیرآلات را مقاوم به سایش کند.

، طیف عظیمی از ویژگی های جدید را به صنعت عرضه کرده است و در همین راستا یک موفق به تولید پوشش های نانویی شد که علاوه بر تزئین می تواند را مقاوم به سایش کند.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری مهر، یک موفق شد که خدمات پوشش‌دهی تزئینی و مقاوم به سایش و را ارائه کند. این شرکت توانسته موادی را به عنوان پوشش شیر آلات تهیه کند.

این محصول با لایه نانوساختار نیترید تیتانیم (TiN) با ضخامت نانومتری به روش رسوب فیزیکی بخار پوشش داده شده است. پوشش های لایه نازک نیتریدی فلزات واسطه مانند TiN دارای کاربردهای صنعتی گسترده ای در زمینه پوشش‌های محافظ سخت، موانع نفوذی در فناوری نیمه رساناها، کاربردهای نوری و تزئینی هستند.

رنگ مهمترین خاصیت پوشش های تزئینی بوده و شناخته شده ترین پوشش سخت تزئینی TiN است. با پوشش دهی TiN بر روی زیرلایه ای صاف، این پوشش ظاهری جذاب داشته و سختی بالا و سایش کم آن را با دوام تر از طلا می سازد.

چنین پوشش های سخت تزئینی لایه نازک از جنس TiN در ، کالاهای ورزشی، لوازم غذاخوری فلزی، فریم عینک، دستگیره در و دیگر کاربردهای مشابه که در آن ها پوشش در معرض سایش، فرسایش و خوردگی در حین استفاده و تمیز کردن است، کاربرد دارد.

این شرکت تولید کننده مواد پوششی شیر آلات و یراق آلات دانش بنیان بوده و محصول آن دارای تاییدیه مقیاس نانو از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی