رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
  • الجمعة ۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 16 April

نیاز امروز صنعت کشور سرمایه گذاری با هدف توسعه صادرات است

نعمت زاده گفت: نیاز امروز صنعت ، توسعه سرمایه گذاری با هدف افزایش صادرات است؛ موضوعی که در قراردادهای مشارکت با خارجی ها از جمله صنعت خودروسازی نیز رعایت شده است.

نعمت زاده گفت: نیاز امروز صنعت ، توسعه سرمایه گذاری با هدف افزایش صادرات است؛ موضوعی که در قراردادهای مشارکت با خارجی ها از جمله صنعت خودروسازی نیز رعایت شده است.
به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از اگزيم نيوز، محمدرضا نعمت زاده امروز سه شنبه در آیین گشایش دومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات و صنایع فلزکاری تهران موسوم به AMBIran201 در محل نمایشگاه شهر آفتاب در جمع خبرنگاران، با اشاره به سطح رقابت پذیری کالاها و محصولات ایرانی، افزود: در بسیاری زمینه ها کالاهایی بسیار مرغوب و قابل رقابت در کشور داریم که صادر می شوند، همچنین در برخی دیگر از زمینه ها کیفیت کالاها خوب است، اما حجم تولید آنقدر نیست که صادر شود.
به گفته این مقام مسئول، امروز نیازمند سرمایه گذاری با هدف صادرات هستیم و در این زمینه هنوز باید کارهای بسیاری در کشور انجام شود.
وی برای نمونه با اشاره به صنعت سیمان، خاطرنشان کرد: ظرفیت سازی بسیار مناسبی در این زمینه صورت گرفته، به طوری که ۲ سال پیش به بزرگترین صادرکننده این فرآورده در جهان تبدیل شدیم و نظیر چنین کاری در صنعت سرامیک نیز در حال انجام است.
نعمت زاده اظهار داشت: در صنعت فولاد با توجه به ظرفیت سازی انجام شده، سال گذشته پنج میلیون تن محصول صادر شد و انتظار می رود امسال نیز یکی ۲ میلیون تن دیگر به این ظرفیت صادراتی افزوده شود.
وی همچنین با اشاره به صنعت پتروشیمی و اقدام های انجام شده در این صنعت، تصریح کرد: امروز نیازمند توسعه سرمایه گذاری با هدف افزایش صادرات هستیم؛ موضوعی که در قراردادهای مشارکت با خارجی ها از جمله صنعت خودروسازی نیز رعایت شده و بخشی از تولیدات با هدف صادرات تولید می شوند و نشان می دهد این محصولات رقابت پذیر هستند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نمایشگاه AMBIran2017 خاطرنشان کرد: این نمایشگاه به صورت مشترک با کشورهای صنعتی جهان و با محوریت آلمان و ایتالیا برگزار شده و علاوه بر آنها شرکت هایی از ایران و ۱۶ کشور دیگر حضور دارند.
وی خاطرنشان کرد: در برپایی این نمایشگاه تلاش شده تا ارتباطی بین سازمان ها و شرکت های ایرانی و خارجی متاثر از نتایج برجام برقرار شود که زمینه بسیار خوبی برای توسعه همکاری ها خواهد بود.
نعمت زاده با اشاره به بازدید خود از غرفه ها، ادامه داد: در زمینه توسعه صنعتی، ماشین آلات، ابزار آلات و اتوماسیون حضوری فعال و چشمگیر دیده می شود و مشارکت شرکت های ایرانی، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و سازمان فنی و حرفه ای – که در پی ارتقای دانش کارگران است – نشان از یک تعامل بین المللی دارد.
وی یادآوری کرد: سال گذشته این نمایشگاه به صورت مقدماتی برگزار شد و امسال با حضور بیش از ۲۰۰ شرکت برگزار شده و طبق توافق قرار است به صورت سالیانه تداوم داشته باشد.
این مقام مسوول در خاتمه با تقدیر از حضور پرشور مردم در انتخابات، تاکید کرد: آحاد مردم با حضور در صحنه، علاقه خود را نسبت به آینده کشور و بهبود شرایط نشان دادند.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، دومین نمایشگاه ماشین ابزار و تجهیزات فلز کاری ایران AMB Iran 2017 با حضور ۷۰ شرکت معتبر آلمانی در قالب پاویون رسمی مورد حمایت وزارت اقتصاد دولت فدرال آلمان به همراه بیش از ۱۳۰ شرکت دیگر از ۲۰ کشور جهان، زمینه مساعد برای مذاکرات تجاری سرمایه گذاری مشترک در زمینه بهبود و ارتقای صنایع ایران و انتقال فناوری روز را فراهم آورده است.
برگزار کنندگان MBIran2017، شرکت مسه اشتوتگارت و اتحادیه تولید کنندگان ماشین ابزار امیدوارند که با تداوم این نمایشگاه شاهد افزایش سرمایه گذاری مشترک بین المللی، انتقال فناوری روز جهان و ارتقای سطح تولیدات صنایع ایران باشند.

این نمایشگاه به عنوان مهمترین رخداد صنعتی در دوران پسا تحریم تلقی می شود و برگزار کنندگان آن امیدوارند که بزودی ایران به عنوان قطب منطقه ای این صنعت در خاورمیانه و آسیا شناخته شود.

بر اساس این گزارش، نمایشگاه بین المللی ماشین ابزار و صنایع فلزکاری AMBIran2017 در روزهای دوم تا پنجم خردادماه همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۷ پذیرای بازدیدکنندگان متخصص خواهد بود.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی