رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
  • الخميس ۳ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 15 April

تولید سالانه 1.5 میلیون تن آهن اسفنجی در فاز اول فولاد مکران

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: مجموعه های فولاد و پتروشیمی مکران بالغ بر ۲۰ هزار فرصت شغلی ایجاد می کنند.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: مجموعه های فولاد و پتروشیمی مکران بالغ بر ۲۰ هزار فرصت شغلی ایجاد می کنند.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از دنیای معدن، عبدالرحیم کردی با اشاره به روند اجرایی پروژه فولاد مکران در چابهار اظهار کرد: فاز اول این پروژه با تولید سالانه ۱٫۶میلیون تن آهن اسفنجی درحال احداث است.

وی افزود: میزان تولید محصولات فولادی در فاز های اول ودوم پروژه فولاد مکران ۳٫۲میلیون تن در سال است.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در فاز اول این پروژه ۴ میلیون تن در سال ظرفیت وجود دارد که ۲٫۵ میلیون تن ورودی سنگ آهن و ۱٫۵ میلیون تن نیز میزان تولید محصولات فولادی است.

کردی با بیان اینکه هم اکنون ۱۲۰میلیارد تومان حجم کاری در مجتمع فولاد است، خاطرنشان کرد: اعتبار ارزی این پروژه ۱۳۵میلیون یورو و اعتبار ریالی آن نیز ۱۵۰میلیارد تومان است که از طریق منابع صندوق توسعه ملی و بخش خصوصی تامین می شود.

وی زمان بهره برداری از فاز اول این پروژه را۱۶ماه دیگر پیش بینی کرد و گفت: اولویت اشتغال زایی در این مجتمع با بومیان و جوانان چابهاری است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار افزود: تاکنون دو تفاهم نامه میان دانشگاه بین الملل و فولاد مکران برای آموزش نیروهای تخصصی امضا شده است و در تابستان جاری نیز برای جوانان در دانشگاه بین الملل دوره های مهارت آموزی فنی برگزار می شود.

کردی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اختصاص اسکله مجزا در بندر شهید بهشتی برای واردات مواد اولیه فولاد گفت: مقرر شده است اسکله شماره پنج شهید بهشتی با ظرفیت پهلوگیری کشتی های پاناماکس(۸۵هزارتن) برای واردات گندله به چابهار مورد استفاده قراد گیرد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی