رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
  • الخميس ۲۰ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 4 March

فضای کسب وکار
عضو اتاق بازرگانی تهران عنوان کرد؛

بهبود فضای کسب و کار مهمترین خواست بخش خصوصی از دولت

عضو اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه اخذ مالیات در شرایط رکود موجب نارضایتی تولیدکنندگان شده گفت: نوسانات نرخ ارز و همچنین فضای نه چندان مطلوب کسب و کار از مهمترین موانع تولید در کشور و مهمترین خواست بخش خصوصی از دولت است.

عضو  با بیان اینکه اخذ مالیات در موجب نارضایتی تولیدکنندگان شده گفت: نوسانات نرخ ارز و همچنین فضای نه چندان مطلوب کسب و کار از مهمترین  در کشور و مهمترین خواست از دولت است.

به گزارش گروه تولید و تجارت ویکی پی جی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  عضو در خصوص خواسته‌های  از دولت دوازدهم عنوان کرد:، یکی از مشکلات اساسی تولید کنندگان و صادر کنندگان داخلی نوسانات نرخ ارز در سال‌های اخیر بوده که این امر مانع  تولید و صادرکردن محصولات شده است.
وی تصریح کرد: هرچقدر نرخ ارز پایین باشد امکان صادرات کالا با سهولت مواجه خواهد شد، اما در شرایط کنونی اقتصاد کشور، این امر با مشکل روبروست و یکی از موانع جدی رشد صادرات بویژه صادرات غیرنفتی نوسانات نرخ ارز است و تک نرخی کردن ارز هم با مشکلاتی همراه بوده که دولت باید در این خصوص اقدام جدی و عملی انجام دهد.
عضو اتاق بازرگانی با اشاره به لزوم شاخص بهبود  که کشور ما در حال حاضر رتبه مناسبی در جهان ندارد، اظهار داشت: با تلاش هایی که در دولت صورت گرفت و یکپارچه سازی سیستم استعلامات و اطلاعات اقتصادی و اداری  در کشور بهبود یافته، اما همچنان یکی از  در اقتصاد کشور فضای کسب وکار است که یکی از خواسته‌های جدی بخش خصوصی از دولت، بهتر کردن این فضا است.
آرگون ضمن بیان اینکه اغلب تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی از نحوه اخذ مالیات ناراضی هستند، عنوان کرد: در سالهای اخیر رکود بر اقتصاد کشور حاکم بوده، اما با این وجود فعالان اقتصادی می‌بایست مالیات خود را پرداخت می‌کردند که این امر به تولیدکنندگان فشار مضاعفی را وارد می‌کرد.

وی در پایان تاکید کرد: حضور در اقتصاد یکی از الزامات امروز کشور است، اما با وجود مشکلات فعلی فعالان غیر دولتی انگیزه کمتری برای تولید دارند که رفع  و حمایت از تولیدکنندگان از مقولاتی است که دولت باید در اولویت خود قرار دهد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی