رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
  • الخميس ۳ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 15 April

ممنوعیت ثبت سفارش اقلام وارداتی دارای تولید مشابه داخلی، ابلاغ شد

مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت گفت : در سالجاری فهرست اقلام وارداتی که دارای تولید داخلی مشابه ‌باشند توسط وزارت صنعت ، معدن و تجارت احصاء و ممنوعیت ثبت سفارش این کالاها به مراجع ذیصلاح ارسال شد.

مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات گفت : در سالجاری فهرست که دارای تولید داخلی مشابه ‌باشند توسط وزارت صنعت ، معدن و تجارت احصاء و ممنوعیت ثبت سفارش این کالاها به مراجع ذیصلاح ارسال شد.

 

به گزارش گروه تولید و تجارت ویکی پی جی به نقل از  شاتا ، اظهار کرد : به استناد احکام دائمی قانون برنامه‌های توسعه کشور (در ادامه مواد قانونی برنامه‌های سوم، چهارم و پنجم) مبنی بر عدم وضع موانع غیرفنی و غیرتعرفه‌ای از تولیدات داخلی با تعیین حقوق ورودی مناسب حمایت لازم از تولیدات داخلی بعمل آمده است.
وی با اشاره به پایش مستمر و هر ساله فهرست اقلام وارداتی که دارای تولید داخلی مشابه ‌باشند ، افزود :  توسط هیأت وزیران مراحل تصویب ممنوعیت ثبت سفارش و محدودیت در واردات تصویب و ابلاغ گردید.
تصریح کرد : در راستای اجرای ماده ۴ قانون حمایت از و تولیدکنندگان،‌ بسیاری از کالاها با اخذ نمایندگی از شرکت خارجی امکان‌پذیر گردیده است.

 

مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات گفت : به منظور حمایت از تولیدات داخلی و ترویج مصرف‌ کالاهای ایرانی طی مصوبات  هیأت وزیران خرید خارجی جمعاً ۳۶۴ قلم کالهای خارجی دارای تولید مشابه داخلی توسط دستگاه‌‌های دولتی ممنوع گردیده است و فهرست تکمیلی شامل ۱۱۵ قلم کالا نیز به هیئت دولت پیشنهاد شده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی