رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹
  • السبت ۹ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 23 January

روز ملی بهره‌وری
در مراسم روز ملی بهره‌وری مطرح شد؛

پرداخت ۱۰۴۳میلیارد تومان تسهیلات به شرکت های دانش بنیان

فعالان اقتصادی بخش خصوصی با بزرگداشت روز ملی بهره وری از این شاخص اقتصادی به عنوان کلید اصلی دستیابی به رشد اقتصادی نام بردند.

فعالان اقتصادی بخش خصوصی با بزرگداشت روز ملی بهره وری از این شاخص اقتصادی به عنوان کلید اصلی دستیابی به رشد اقتصادی نام بردند.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از مهر، مراسم بزرگداشت روز ملی بهره‌وری صبح امروز با حضور فعالان اقتصادی و بخش خصوصی در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد.

در نخستین نشست تخصصی که در این مراسم برگزار شد، بهزاد سلطانی، رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی به ارائه گزارشی از عملکرد این صندوق طی ۴ سال گذشته و مقایسه آن با دولت قبل پرداخت.

به گفته وی طی ۴ سال گذشته این صندوق بیش از یک هزار و ۴۳ میلیارد تومان تسهیلات به شرکتهای دانش بنیان، صندوقهای پژوهش فناوری و طرحهای سرمایه گذاری و مشارکت تخصیص داده است.

در ادامه مراسم فرشید شکرخدایی رئیس کمیسیون رقابت، خصوصی سازی و سلامت اداری اتاق ایران نیز با مقایسه رشد ارزش افزوده در بخشهای مختلف تولید، وضعیت شاخص های بهره وری را تشریح کرد.

ابوالفضل روغنی رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق ایران در بخش دیگری از مراسم روز ملی بهره‌وری گفت: ناکارآمدی برخی سیاستگذاری‌های اقتصادی طی سال‌های گذشته منجر به کاهش بهره‌وری در حوزه‌های مختلف شده است.

به گفته وی، دولت دوازدهم باید برای رسیدن به رشد اقتصادی ۸ درصدی و در خوشبینانه‌ترین نگاه ۱۲ درصدی، مواضع درستی را در اقتصاد اتخاذ کند تا به رشد بهره‌وری منجر شود.

روغنی تأکید کرد: انتخاب کابینه کارآمد، توجه و حمایت سرمایه انسانی و توجه به توانمندسازی این بخش با توجه به تکنولوژی روز، انتقال دانش فنی، هماهنگی و انسجام در برنامه‌ها از مهمترین راهکارهای دولت دوازدهم برای افزایش بهره‌وری است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی