رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April

روند پیشرفت پروژه‌های فنی ایران در عراق بررسی شد

روند پیشرفت پروژه‌های فنی و مهندسی شرکت‌های ایرانی که در کشور عراق در حال اجراست با سفر رییس سازمان توسعه تجارت ایران به عراق پیگیری شد. به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از سازمان توسعه تجارت، ایران هم اکنون پروژه‌های فنی ورزشگاهی الزوراء با ظرفیت […]

روند پیشرفت پروژه‌های فنی و مهندسی شرکت‌های ایرانی که در کشور عراق در حال اجراست با سفر رییس سازمان توسعه تجارت ایران به عراق پیگیری شد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از سازمان توسعه تجارت، ایران هم اکنون پروژه‌های فنی ورزشگاهی الزوراء با ظرفیت ۱۲ هزار و  ۵۰۰ نفر و پروژه ورزشگاهی التاجیات با ظرفیت ۶۰ هزار نفر را در بغداد در دست ساخت دارد که پیشرفت اجرایی هر کدام به ترتیب حدود ۴۱ درصد و ۳۰ درصد است. شرکت‌های مهندسی ایرانی خط راه‌اهن بین دو بخش حجاما و ساوا را نیز در دست ساخت دارند.

در این ملاقات‌ها طرفین موانع و مشکلاتی که بر سر راه فعالیت شرکت‌های دو طرف وجود دارد را بررسی کرده و راهکارهای رفع موانع و تسریع در آن را خواستار شدند.

وزارت صنایع عراق در حال حاضر حدود ۱۴۰ کارخانه دارد که حدود ۳۰ شرکت دولتی، آنها را مدیریت می‌کند. کارخانه‌های مذکور برای تولید محصول، بعضا مواد و تجهیزات مورد نیاز خود را از خارج تامین می‌کنند ولی به دلیل عدم رقابتی بودن، نیاز سایر وزارتخانه‌ها از خارج از کشور با کالای ساخته شده تامین می‌شود.

معاون وزیر بازرگانی عراق در ملاقات با مجتبی خسروتاج،رئیس سازمان توسعه تجارت کشورمان درخواست خود را برای مشارکت شرکت های ایرانی در ساخت سیلوهای بتنی و فلزی و همچنین بازسازی و تعمیرات سیلوهای قدیمی عراق مطرح کرد که مورد پذیرش طرف ایرانی نیز قرار گرفت.

تعدادی از کارخانجات صنعتی عراق همچون تولید کابل، صنایع خودروسازی، صنایع فولاد، صنایع شیمیایی، مصالح ساختمانی، فراورده‌های بهداشتی و … براساس مواد دریافتی از ایران کار می‌کنند.

مجتبی خسروتاج در سفر خود به کشور عراق با وزیر ورزش و معاونین وزرای صنعت و تجارت این کشور دیدار و گفتگو کرد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی