رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April

حل معضل ریزگردها
کاربردهای فناوری نانو در صنعت برق؛

حل معضل ریزگردها

با برگزاری یازدهمین کنگره بین‌المللی انجمن سرامیک ایران و پنجمین کنفرانس نانو در ایران با حضور محققانی از کشورهای آلمان و ایتالیا راهکارهای استفاده از فناوری نوین در صنعت برق مورد بررسی قرار می‌گیرد.

با برگزاری یازدهمین کنگره بین‌المللی انجمن سرامیک ایران و پنجمین کنفرانس نانو در ایران با حضور محققانی از کشورهای آلمان و ایتالیا راهکارهای استفاده از فناوری نوین در صنعت برق مورد بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از اخبار تاسیسات، یازدهمین کنگره بین‌المللی انجمن سرامیک ایران و پنجمین کنفرانس فناوری نانو در صنعت برق از ۲۸ اردیبهشت‌ماه با حضور محققانی از کشورهای آلمان، ایتالیا، انگلستان و هلند برگزار شد و در این کنفرانس درخصوص موضوعاتی چون کاربردهای فناوری نانو در حوزه سلول‌های خورشیدی، کاربردهای فناوری نانو در حوزه تولید برق، کاربردهای فناوری نانو در حوزه انتقال برق و کاربردهای فناوری نانو در حوزه توزیع برق بحث و تبادل‌نظر می‌شود.

در این رویداد همچنین یک نشست تخصصی ویژه با عنوان «کاربردهای فناوری نانو در حل معضل ریزگردها در مناطق جنوبی کشور» برگزار می‌شود.

در مراسم افتتاحیه این کنفرانس، دکتر رضایی، دبیر کنفرانس با اشاره به وضعیت صنعت سرامیک در ایران، خاطرنشان کرد: ایران به دلیل دارا بودن صنعت بزرگ سرامیک و داشتن منابع طبیعی غنی نقش بی‌نظیری در تجارت سرامیک در دنیا دارد که امیدواریم با همکاری‌های بین‌المللی در این مسیر حرکت کنیم.

وی با اشاره به جزئیات برگزاری یازدهمین کنگره بین‌المللی انجمن سرامیک و پنجمین کنفرانس فناوری نانو در صنعت برق، خاطرنشان کرد: در این کنفرانس ۳۹۵ خلاصه مقاله از طریق انجمن سرامیک ایران دریافت شد که پس از داوری ۱۵۱ مقاله مورد پذیرش قرار گرفت.

به گفته وی، از این تعداد ۶۱ مقاله به صورت ارائه شفاهی و ۹۰ مقاله در قالب پوستر عرضه می‌شود.

دبیر اجرایی کنفرانس از برگزاری سمپوزیومی میان شرکت‌های داخلی با شرکت‌های آلمانی در این کنفرانس خبر داد و گفت: در این سمپوزیوم ۱۰ سخنرانی تخصصی ارائه می‌شود.

رضایی با تاکید بر اینکه صنعت سرامیک ایران با صنعت کاشی‌کاری توسعه یافت، تصریح کرد: صنعت کاشی‌کاری امروز به مرحله‌ای رسیده است که قادریم در دمای ۳ هزار درجه سانتی‌گراد، سرامیک‌هایی با قابلیت‌های بالا تولید کنیم.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی