رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۵ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 19 January

احداث آب شیرین کن برای تامین آب شرب 36 روستای تنگستان
مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب روستایی بوشهر:

احداث آب شیرین کن برای تامین آب شرب ۳۶ روستای تنگستان

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب روستایی استان بوشهر گفت: عملیات اجرایی آب شیرین کن مجتمع نوارساحلی تنگستان برای تامین آب شرب ۳۶ روستای این شهرستان اجرا می شود.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب روستایی استان بوشهر گفت: عملیات اجرایی آب شیرین کن مجتمع نوارساحلی تنگستان برای تامین آب شرب ۳۶ روستای این شهرستان اجرا می شود.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از ایلنا، “مسعود نصوری” در بازدید از محل اجرای این پروژه که با حضور مهندس باستی معاون عمرانی استاندار بوشهر در شهرستان تنگستان انجام شد، اظهار داشت: با احداث این پروژه آب شیرین کن آب شرب مورد نیاز ۳۶ روستای شهرستان تنگستان وشهر دلوار با جمعیتی بالغ بر ۳۶ هزار و ۵۰۰ نفر تأمین خواهد شد.

وی بیان کرد: این پروژه با ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار و در مدت ۱۸ ماه اجرایی می شود که دوره بهره برداری از آن نیز ۱۵ سال خواهد بود.

نصوری یادآورشد: با بهره برداری از این پروژه، میزان آب شرب تولیدی به ۷ هزار و ۵۰۰ میلیون مترمکعب در طول شبانه روز خواهد رسید.

وی گفت: در چند سال اخیر با توجه به کاهش میزان منابع تأمین آب شرب روستاهای استان بوشهر بویژه آب تأمین شده از محل خط کوثر استان، احداث پروژه های آب شرین کن برای تأمین آب پایدار روستاهای استان بوشهر اهمیت قابل توجهی پیدا کرده است.

وی ادامه داد: در این راستا با هدف تأمین آب شرب پایدار درشهرستان جم وشهرسیراف در سال گذشته نیز عملیات اجرایی پروژه آب شیرین کن سیراف با حضور وزیر نیرو آغاز شده که این پروژه نیز با تدابیر پیش بینی شده هم اکنون درحال اجرامی باشد.

نصوری یادآور شد: علاوه برپروژه های یادشده جهت تأمین آب شرب شهرستان عسلویه نیز ایجاد آب شیرین کن به میزان ۵۰۰۰ مترمکعب نیزازدیگربرنامه های شرکت آب وفاضلاب روستایی استان بوشهرمی باشد که با تأمین اعتبارات لازم عملیات اجرایی آن نیز بزودی آغازخواهد گردید.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی