رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۱۹ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 3 March

نرم افزار CoolPack

نرم افزار CoolPack، نرم افزار شبیه‌سازی سیکل تبرید و همچنین بهینه‌سازی انرژی مصرفی توسط دستگاه‌های برودتی است، به‌طوری‌که بتواند برای مراکز آموزشی، مهندسان و حتی تکنسین‌ها مفید باشد.

نرم افزار CoolPack ، نرم افزار شبیه‌سازی سیکل تبرید و همچنین بهینه‌سازی انرژی مصرفی توسط دستگاه‌های برودتی است، به‌طوری‌که بتواند برای مراکز آموزشی، مهندسان و حتی تکنسین‌ها مفید باشد.

   عنوان نرم افزار نرم افزار CoolPack
   حوزه کاربردی نرم افزار سرمایش و تهویه مطبوع
  شرکت سازنده
   درباره نرم افزار
نرم افزار CoolPack  نتیجه همکاری مجامع علمی و دانشگاهی کشور دانمارک است که در بهار سال ۱۹۹۸ به عنوان بخشی از یک پروژه تعریف و کار روی آن آغاز گردید.

هدف از طراحی این نرم‌افزار شبیه‌سازی سیکل تبرید و همچنین بهینه‌سازی انرژی مصرفی توسط دستگاه‌های برودتی است، به‌طوری‌که بتواند برای مراکز آموزشی، مهندسان و حتی تکنسین‌ها مفید باشد.

در واقع به کمک این نرم‌افزار می‌توان سیکل‌های تبرید مختلف یک یا چند مرحله‌ای با مبردها و کاربردهای مختلف را شبیه‌سازی نموده و آن را به‌گونه‌ای طراحی‌ کرد که بالاترین ضریب عملکرد را داشته باشند.

 

قابلیت‌های مختلف نرم‌افزار به صورت زیر است:
۱) به کمک این نرم‌افزار می‌توان سیکل‌های تبرید مختلف را روی نمودار Log p-h ترسیم نمود و آن را با مبردهای مختلف مقایسه کرد. این قابلیت نرم‌افزار توسط برنامه Refrigeration utilities ارایه شده است.
۲) نرم‌افزار قادر به آنالیز انواع مختلف سیکل‌های تبرید است و با داشتن مشخصات سیکل توسط برنامهCycle Analysis مشخصات ترمودینامیکی مبرد در کلیه نقاط سیکل تبرید و Cop سیکل محاسبه می‌گردد.
۳) به کمک برنامه Cool Tool Design می‌توان یک سیکل تک مرحله‌ای انبساط مستقیم را که در اکثر دستگاه‌های برودتی استفاده می‌شود طراحی نمود و بدین‌ترتیب می‌توان مشخصات تک‌تک المان‌های سیکل تبرید از قبیل اواپراتور، کندانسور، کمپرسور و خطوط لوله بین آن‌ها را محاسبه نمود.
۴) به کمک برنامه Cool Tool Evaluation می‌توان مقدار مصرف انرژی یک سیستم تولید برودت را محاسبه نمود.
۵) نرم‌افزار قابلیت محاسبه بار سرمایشی ساختمان، بار سردخانه و محاسبات انواع مبدل‌های حرارتی را در برنامه Auxiliary فراهم کرده است.
۶) تغییرات همراه با زمان مقدار بار سرمایشی و اثر آن روی مصرف انرژی دستگاه تهویه مطبوع یا تبرید در برنامه Dynamic بررسی می‌شود.
بنابراین همان‌طور‌که مشاهده می‌شود گزارشات بسیار کاربردی و مفیدی را می‌توان توسط این نرم‌افزار دریافت نمود.

   نوع  دانلود رایگان
   منبع www.uservice.ir
   حجم فایل
   پسورد فایل
دانلود نرم افزار

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی