رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 19 April

ال ان جی

کارشناسان اقتصادی بر این باور هستند که به دلیل ظرفیت مازاد عرضه جهانی ال ان جی ، تا سه سال آینده این بازار اشباع و تغییری قابل توجهی در بهای آن متصور نمی شود.

کارشناسان اقتصادی بر این باور هستند که به دلیل ظرفیت مازاد عرضه جهانی ال ان جی ، تا سه سال آینده این بازار اشباع و تغییری قابل توجهی در بهای آن متصور نمی شود.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از خبر انلاین ، «سی ان بی سی»، در مجمع جهانی اقتصاد پیش بینی شد که وضعیت اشباع جهانی عرضه گاز مایع طبیعی یا همان « ال ان جی » تا سه سال آینده تداوم خواهد داشت.

 

البته به لحاظ جهانی ظرفیت مازاد برای گاز «ال ان جی» و نفت خام وجود دارد و تا سه سال آینده تغییر قابل توجهی در قیمت گاز مایع طبیعی متصور نمی شود.

 

همچنین برآورد از عدم تغییر چشمگیر در بهای گاز « ال ان جی » به وضعیت اشباع عرضه این حامل انرژی بر می گرد؛ این در حالی است که بازار خریداران گاز مایع طبیعی تداوم خواهد داشت.

 

بر همین اساس به دلیل روند افزایشی عرضه گاز مایع طبیعی، رشد معنی دار بهای این حامل انرژی در سطح جهانی وجود ندارد.

اِل اِن جی یا گازطبیعی  که مایع شده ، گازی طبیعی است که موقتاً به مایع تبدیل گشته است. این کار به جهت ذخیره فضا انجام می پذیرد زیراکه ۱۷٫۲۷ مترمکعب از گاز طبیعی می تواند به یک مترمکعب اِل اِن جی تبدیل گردد.

به گزارش ویکی پی جی، گازطبیعی  مایع که liquefied natural gas نامیده می شود LNG شامل بیش از ۹۵ درصد متان و درصد کمی اتان و پروپان و سایر هیدروکربورهای سنگین تر است.

طی یک فرآیند سرد کردن (رساندن دما به حدود منفی ۱۲۷ درجه سلسیوس) جهت فشرده سازی گاز طبیعی به گازطبیعی مایع شده (LNG OR liquefied natural gas) بکارگرفته می شود.

این فرآیند سرد کردن معمولاً با پردازشی همراه است که به واسطه آن آب، دی اکسید کربن، سولفید هیدروژن ودیگر ناخالصی ها خارج می گردند.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی