رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۸ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 2 March

مصرف گاز نیروگاه
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی خبر داد؛

افزایش مصرف گاز نیروگاه ها

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از افزایش مصرف گاز نیروگاه ها و رشد ۲۹ درصدی گازرسانی به پنج نیروگاه بزرگ تولید برق این استان طی ماه‌های ابتدایی امسال خبر داد.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از افزایش مصرف گاز نیروگاه ها و رشد ۲۹ درصدی گازرسانی به پنج نیروگاه بزرگ تولید برق این استان طی ماه‌های ابتدایی امسال خبر داد.
به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سید حمید فانی با اعلام این خبر، اظهار کرد: طی ۴۵ روز ابتدایی سال، ۹۶، ۴۴۶ میلیون مترمکعب گاز تحویل بخش نیروگاهی استان شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال ۹۵، ۲۹ درصد افزایش داشته است.
وی افزود: در این بین نیروگاه فردوسی با ۱۴۳ میلیون مترمکعب بیشترین و نیروگاه مشهد با ۴۸ میلیون مترمکعب کمترین آمار مصرف گاز طبیعی استان را در بخش نیروگاهی به خود اختصاص داده‌اند.
فانی اضافه کرد: نیروگاه‌های طوس، نیشابور و شریعتی نیز به ترتیب با ۱۱۷، ۸۳ و ۵۵ میلیون مترمکعب در رده های بعدی مصرف گاز قرار دارند.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی تصریح کرد: با آغاز فصل بهار و افزایش دما، شاهد کاهش مصرف گاز در بخش خانگی هستیم که این امر زمینه رفع محدودیت مصرف در بخش نیروگاهی را فراهم می کند.
وی با اشاره به مزایای زیست محیطی فراوان جایگزینی گاز طبیعی با سایر سوخت های مایع همانند گازوییل و مازوت در نیروگاه‌ها، گفت: افزایش گازرسانی به نیروگاه‌ها از نظر اقتصادی نیز مزایای بسیار زیادی در راستای توسعه استان و در نهایت کشور دارد.

گفتنی است، هم اکنون ضریب ۹۹٫۸ درصد جمعیت شهری و ۷۵ درصد جمعیت روستایی خراسان رضوی از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی