رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹
  • الإثنين ۱۱ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 25 January

صنایع
مهندس نعمت زاده تاکید کرد؛

استفاده حداکثری صنایع کشور از فضای پسا برجام

وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: فضای پس از برجام برای صنایع کشور گشایشی ایجاد کرده است که با اقدامات دولت در سایه این فضا بتوانند عقب ماندگیهای گذشته خود را جبران کنند.

 وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: فضای پس از برجام برای صنایع کشور گشایشی ایجاد کرده است که با اقدامات دولت در سایه این فضا بتوانند عقب ماندگیهای گذشته خود را جبران کنند.

به گزارش گروه تولید و تجارت ویکی پی جی به نقل از شاتا ؛ « مهندس محمد رضا نعمت زاده » درحاشیه بازدید از شرکت نساجی ستاره اردبیل با بیان این مطلب ، افزود : پیش از این در بخش تولید قطعات خودرو شرکت های ایران خودرو و سایپا تنها خریدار قطعات وارد شده از کشورهایی همچون فرانسه بودند اما در فضای پس از برجام  شرکت های قطعه سازی فرانسوی جلو آمدند و حتی به صورت ۵۰ به ۵۰ شرکت های قطعه سازی ایرانی را شریک خود ساخته اند.
وی در ادامه  با بیان اینکه سایر صنایع کشور نظیر صنایع پوشاک و نساجی هم می توانند استفاده حداکثری از فضای پس از برجام نمایند، افزود : در این میان البته  بخشی از ماشین آلات مورد نیاز وارد کشور نشده  که  بزودی قابل انجام است  همچنین یکسری مشکلات نقدینگی برای این دسته از واحدها وجود دارد که با مذاکرات و تعامل با بانکهای عامل درصدد رفع آنها می باشیم.
به گفته مهندس نعمت زاده ؛ ظرفیت کافی و لازم در صنایع نساجی و پوشاک کشور وجود دارد به طوریکه تعدادی از واحدهای تولید پوشاک علاوه برتامین نیاز بازار داخلی به کشورهایی نظیر ترکیه و آلمان هم صادرات پوشاک دارند همچنین می توان پارچه ای تولیدی ایرانی را در بازراهای بین الملی عرضه کرد و حتی می توان شریک خارجی گرفته و با تولید مشترک علاوه برتامین نیاز بازار داخلی دو کشور ، مازاد آن را صادر کنند.
برپایه این گزارش ؛ امروز مهندس نعمت زاده با سفر خود به استان اردبیل از سه واحد تولیدی «شرکت نساجی ستاره اردبیل » ؛« شرکت تولید شیرهای صنعتی اردبیل » و « شرکت الکترونیک پردازش»  بازدید کرد.
شرکت نساجی ستاره اردبیل
محصول تولیدی این کارخانه در فاز نخست  به ظرفیت  تولیدسالیانه ۹ میلیون متر مربع انواع پارچه جین و با سرمایه گذاری ۶۵۰ میلیارد ریال توانسته است در شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل برای ۳۰۰ نفر اشتغال ایجاد کند.
همچنین در فاز۲طرح توسعه این شرکت با ظرفیت تولید سالیانه  ۱۰ هزار تن محصول ریسندگی و بافندگی پارچه پنبه ای و با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد ریال و اشتغال زایی برای ۱۵۰ نفر ادامه فعالیت می دهد.
براین اساس در فاز ۳ طرح توسعه این کارخانه قادر است به ظرفیت تولید سالیانه ۱۰ هزارتن محصول ریسندگی و بافندگی پارچه پنبه ای با انجام سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد ریال و ایجاد شغل برای ۲۰۰نفر فعال خواهد بود.
شرکت تولید شیرهای صنعتی اردبیل
در فاز نخست این کارخانه توانسته است با ۱۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری و ۲۵ نفر شاغل به ظرفیت تولید سالیانه ۲۰۰ هزارتن شیر گازی فولادی برسد.
همچنین در طرح توسعه اول در این واحد تولیدی با سرمایه گذاری ۵۵میلیارد ریال و اشتغال زایی برای ۴۵ نفر مبادرت به ظرفیت تولید سالیانه ۲هزار ۵۰۰ تن شیرآلات و علمک بنوماتیکی هیدرولیکیبرسد.
گفتنی است : در فاز توسعه دوم شرکت تولید شیرهای صنعتی اردبیل  با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد ریالی و و اشتغال زایی برای ۳۵ نفر به ظرفیت تولید سالیانه ۶۰۰ عدد شیرآلات دروازه ای ، ۱۰۰ عدد شیرآلات یکطرفه ، ۵۵۰ عدد علمک بنو ماتیکی و در مجموع  یک هزارو ۲۵۰ عدد محصولات مرتبط خواهد سرید.
شرکت الکترونیک پردازش
در فاز نخست این کارخانه با ۱۴۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغال زایی برای ۳۴ نفر به ظرفیت تولید سالیانه ۶۰ هزار دستگاه « برد الکترونیکی » محصول الکترونیکی خودرو برسد.
همچنین در طرح توسعه شماره ۲ این شرکت  با  انجام ۳۷ میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغال زایی برای ۱۳۰ نفر به ظرفیت تولید سالیانه ۸۰۰ هزار عدد رله خودرو و محصول آبکاری الکترونیکی را در دست اقدام دارد.
و در فاز سوم طرح توسعه شرکت الکترونیک پردازش با انجام ۱۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغال زایی برای ۱۴۰ نفر انواع لوازم و قطعات پلاستیکی بردهای الکترونیکی را با ظرفیت تولیدی ۱۶۰ تن در سال برساند.

ودر نهایت در فاز چهارم این کارخانه قرار است با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد ریال و بکارگیری ۳۵ نفر نیروی انسانی در تولید رله خودرو به ظرفیت سالیانه یک میلیون  عدد رله خودرو برسد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی