رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
  • الإثنين ۱۷ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 1 March

ارتقای كيفيت آب شهر صالح‌آباد با بهره‌برداري از پروژه آب شيرين‌كن

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام گفت: کیفیت آب شرب شهر صالح آباد از توابع استان ایلام با بهره برداری از پروژه آب شيرين‌كن کن ارتقاء می یابد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام گفت: کیفیت آب شرب شهر صالح آباد از توابع استان ایلام با بهره برداری از پروژه آب شيرين‌كن کن ارتقاء می یابد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از روابط عمومی آب و فاضلاب استان ایلام، داراب بیرنوندی با بیان اینکه پروژه آب شيرين‌كن صالح آباد با پیشرفت ۹۵ درصدی در آستانه بهره برداری قرار دارد، اظهارداشت: جهت راه اندازی پروژه آب شیرین کن صالح آباد حدود ۷۰۰ متر خطوط انتقال بین مخازن و تاسیسات آب شیرین اجرا شده است و  این پروژه در آستانه بهره برداری قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه با بهره برداری از پروژه آب شيرين‌كن صالح آباد، جمعیتی بالغ بر ۵ هزار و ۸۰۰ نفر به طور شبانه روز و مستمر از آب شیرین بهره مند می شوند، افزود: طرح آب شیرین کن صالح آباد در زمینی به مساحت ۴۰۰ متر مربع احداث شده و با بهره برداری از این طرح، ظرفیت آب شرب این شهر بیش از چهار برابر می شود و علاوه بر این تامین آب شرب مورد نیاز شهر صالح آباد، بدلیل قرار گرفتن در مسیر تردد زائرین عتبات عالیات اهمیت زیادی دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام به هزینه ۱۵ میلیارد ریالی این طرح با سرمایه گذاری بخش خصوصی، خاطرنشان ساخت: مشارکت بخش خصوصی بار مالی اجرای این پروژه را از روی دوش دولت برداشته شد و هم اکنون آبفا استان ایلام در قالب قراردادهای مختلف با فعالان بخش خصوصی اقدام به اجرای پروژه ها در سطح استان نموده است.

داراب بیرنوندی مشارکت بخش خصوصی در توسعه پروژه های آب و فاضلاب را مهم دانست و بیان داشت: در سالهای اخیر با مشارکت بخش خصوصی اجرای تصفیه خانه فاضلاب شهر ایوان با پیشرفت بیش از ۷۵ درصد در حال انجام است و ایستگاه های پمپاژ تصفیه خانه آب ملکشاهی در حال اجرا می باشد.

وی با تأکید بر لزوم همکاری مشارکت شهروندان در صرفه جویی مصرف آب، یادآور شد: این شرکت همت و تلاش خود را بر تامین پایدار، مطمئن و کیفی آب برای تمامی مشترکین و جلوگیری از مشکلات ناشی از افزایش مصرف متمرکز کرده است که در این راستا نیازمند همکاری و مشارکت شهروندان عزیز هستیم تا با مصرف منطقی و صحیح خود و جلوگیری از هدر روی آب ما را در انجام این رسالت خطیر یاری نمایند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی