رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹
  • السبت ۲ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 16 January

سيدعباس موسوی
کارآفرین برتر و مدیر شرکت فومن شیمی؛

سيدعباس موسوی

سيدعباس موسوی رهیما یکی از کارآفرینان برتر صنعتی کشور است که مدیر عامل شرکت فومن شیمی بوده که در طول سالیان متمادی خدمات ارزشمندی به صنعت ایران کرده است.

سيدعباس موسوی
  نام:  سيدعباس موسوی رهیما

  سمت: 

کارآفرین برتر و مدیر شرکت فومن شیمی

 .
سيدعباس موسوی رهیما یکی از کارآفرینان برتر صنعتی کشور است که مدیر عامل شرکت فومن شیمی بوده که در طول سالیان متمادی خدمات ارزشمندی به صنعت ایران کرده است.
زندگینامه   سيدعباس موسوی :

سيدعباس موسوی در سال ۱۳۱۷ در يک خانواده ی مذهبی در شهرستان فومن به دنيا آمد.او تنها پسر يک خانواده پنج نفری بود. وی تحصيلاتش را در فومن و سال آخر را در تهران گذراند. در سال ۱۳۳۵ وارد دانشکده مهندسی شيمی می شود.

در سال ۴۱ با اخذ مدرک مهندسی شيمی به مدت ۲ سال به عنوان دستيار دانشکده فنی مشغول تدريس می شود.در آن سال ها ورود گريس به ايران ممنوع بود. موسوی هم زمان با تدريس، يک واحد توليد گريس تا سيس می کند . مدتی بعد کارشناسان روسی مشغول نصب کارخانه ذوب آهن در اصفهان شدند.

و از آنجايی که گريس های روسيه به علت عدم انطباق شرايط آب و هوايی ايران و روسيه برای استفاده در اصفهان مناسب نبود. موسوی برای آنها ۱۷ نوع گريس مناسب توليد می کند. در سال ۱۳۴۲ به همراه دو شريک ، شرکت ايران گريس را راه اندازی کردند و در آن جا علاوه بر توليد گريس به توليد روغن موتور نيز پرداختند.

وی سپس کارخانه فومن شيمی را در شهرستان فومن داير کرد و اقدام به توليد محصول جديد روغن ترمز کرد. بعد از مدتی در کنار فومن شيمی يک کارخانه توليد ظروف پلاستيکی تاسيس کرد تا بسته بندی توليد تسهيل شود.

موسوی در ادامه فعاليت های صنعتی اش کارخانه تفلون سازی پادينه را خريداری کرد و با تغيير کاربری ، آن را به کارتن سازی تبديل نمود. بدين ترتيب فومن شيمی در مراحل توليد به خودکفايی رسيد.

در حال حاضر دو شرکت پادينه و توليدی گسترش برای ساير کارخانجات نيز کارتن و ظرف بسته بندی توليد می کنند. سپس او کارخانه دقيق شيمی را در شهرک صنعتی رشت ايجاد نمود که در آن علاوه بر مواد اوليه روغن ترمز،چسب نيز توليد می شود.

بعد از آن موسوی با مشقت زياد و مذاکرات فراوان با مشارکت شرکت کاسترول انگلستان، کارخانه ای ديگر در جزيره قشم و يا با نام کاسترول ايران تاسيس کرد و بدين ترتيب با بازارهای جهانی ارتباط برقرار کرد و در حال حاضر به بساری از کشورها صادرات دارند

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی