رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹
  • السبت ۱۵ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 27 February

طرح فهام

با پیاده­ سازی طرح فهام در تهران، مشهد، اهواز و زنجان و استان­های هم­جوار آن­ها ۹۹۳ گیگاوات صرفه­ جویی سالانه به ­عمل آمد.

با پیاده­ سازی طرح فهام در تهران، مشهد، اهواز و زنجان و استان­های هم­جوار آن­ها ۹۹۳ گیگاوات صرفه­ جویی سالانه به ­عمل آمد.

 

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از  روابط­ عمومی سازمان انرژی­های تجدیدپذیر و بهره ­وری انرژی برق (ساتبا)،  به ­منظور فراهم شدن بستر اصلاح الگوی مصرف، پیاده ­سازی زیرساخت اندازه­ گیری هوشمند، مرکز کنترل و ایجاد امکان مدیریت بار معاونت سیستم ­های اندازه ­گیری و شبکۀ هوشمند سابا در سال گذشته اقدام به اجرای طرح فهام در شرکت­های توزیع نیروی برق تهران بزرگ، شهرستان مشهد، اهواز، استان بوشهر، زنجان و استان­های هم ­جوار آن­ها نمود.

 

 

براساس این گزارش،  با انجام این اقدامات ناحیه ­های مرکزی، شمال شرق و غرب و جنوب غرب و شرق کشور جمعاً ۹۹۳ گیگاوات صرفه ­جویی سالانه صورت گرفته است.

 

این گزارش می ­افزاید: افزایش ظرفیت یا کاهش پیک حاصل از طرح فهام به ترتیب در تهران و استان ­های هم ­جوار آن­ها ۲۶۳ مگاوات، شهرستان مشهد ۱۳۲، شهرستان اهواز ۲۴۵، استان بوشهر ۵۰ و استان زنجان ۷۰ مگاوات بوده است.

 

بر اساس این گزارش،  در راستای اهداف صنعت برق ایران جهت ایجاد شبکه هوشمند انرژی، بعنوان اولین گام، طرح ملی فراسامانه هوشمند اندازه‌گیری و مدیریت انرژی که به اختصار فهام نامیده می‌شود بعنوان سیستم اندازه‌گیری هوشمند انرژی برای ایران تعریف و مشخصات آن با توجه به نیازمندی‌های وزارت نیرو و نفت از سوی سازمان بهره‌وری انرژی ایران تدوین گردید.

 

طرح فهام چیست؟

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی