رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 19 April

کالاهای استاندارد
معاون ارزیابی و کیفیت کالاهای وارداتی و صادراتی؛

کالاهای استاندارد بزودی نشان دار می شوند

جهانبخش سنجابی شیرازی با تاکید بر جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق به کشور بیان کرد: در این ارتباط چهار گروه کالاهای قاچاق مشخص شده و طرح نشان دار کردن کالاهای استاندارد بزودی به اجرا در می آید.

معاون ارزیابی و کیفیت کالاهای وارداتی و صادراتی گفت: مدت زمان فرایند صدور گواهی انطباق کالاهای وارداتی و صادراتی که در ابتدای دولت یازدهم ۱۰ روزه بود، هم اکنون به ۲.۵ روز کاهش یافته است  که این زمان باید با هدف تسهیل صادرات و واردات تا پایان سال ۹۸ به یک روز برسد.
به گزارش گروه تولید و تجارت ویکی پی جی به نقل از روابط عمومی سازمان استاندارد، جهانبخش سنجابی شیرازی با تاکید بر جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق به کشور بیان کرد: در این ارتباط چهار گروه کالاهای قاچاق مشخص شده و طرح نشان دار کردن کالاهای استاندارد بزودی به اجرا در می آید.
وی با بیان اینکه در قالب برخی خرده فرهنگ ها پدیده قاچاق در بعضی مناطق نهادینه شده اظهار داشت: برای مقابله با پدیده قاچاق کار سختی در پیش است که در این ارتباط باید بتوانیم با کاهش سخت گیری های بی مورد و نهادینه کردن مزیت های اصلی تجارت رسمی، به سمت تجارت قانونی سوق پیدا کنیم.
سنجابی تاکید کرد: سیاست کلان دولت تسهیل تجارت از طریق تسهیل صادرات و مدیریت واردات است که در این زمینه تاکنون اقدام های خوبی صورت گرفته است.
معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ، حمایت از بخش خصوصی و رفع مشکلات آنان را به منظور گسترش کالاهای استاندارد ضروری دانست و گفت سازمان ملی استاندارد همواره در صدد تسهیل و کیفی سازی صادرات و واردات است.
سنجابی با اشاره نامگذاری سال به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال بیان داشت: مقام معظم رهبری در این شعار به مدیریت واردات و کیفی سازی صادرات تاکید داشتند که سازمان ملی استاندارد ایران نیز در راستای اجرای این پیام ، پرداختن به مدیریت واردات و کیفی سازی محصولات را مهم ترین اولویت کاری خود قرار داده است.

وی گفت: در حوزه صادرات و واردات در سال ۱۳۹۵ حدود ۱۲۵هزار گواهی صادراتی و وارداتی صادر شده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی