رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
  • الجمعة ۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 16 April

  • دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 - 12:15
  • کد خبر : 20851
  • مصاحبه
  • چاپ خبر : کارشناس ارشد فروش پاک فن بخار: تعامل قوی میان بخش های صنعت عامل موفقیت آنهاست
صنعت
مصاحبه اختصاصی ویکی پی جی با مهندس کیوان برومیده؛

کارشناس ارشد فروش پاک فن بخار: تعامل قوی میان بخش های صنعت عامل موفقیت آنهاست

شركت هاى تاسيساتى به دنبال فرصتى هستند تا بتوانند جديدترين دستاوردهای خود را در معرض ديد عموم قرار داده و توان خود را به ديگران نشان دهند، اين بار اين فرصت در شهر تبریز براى اين شركت ها فراهم شده است تا در محيطى تخصصى به رقابت بپردازند.

شركت هاى تاسيساتى به دنبال فرصتى هستند تا بتوانند جديدترين دستاوردهای خود را در معرض ديد عموم قرار داده و توان خود را به ديگران نشان دهند، اين بار اين فرصت در شهر تبریز براى اين شركت ها فراهم شده است تا در محيطى تخصصى به رقابت بپردازند.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی ، نمايشگاه بین المللی حرارتی، برودتی و سيستمهای تهويه تبریز كه امسال بیستمین دوره آن در اردیبهشت ماه برگزار شد ميزبان شركت هاى فعال در صنعت تاسيسات گرمايشى، سرمايشى و تهويه مطبوع بود.

این نمایشگاه فرصت مناسبی بود تا پای صحبت فعالان این صنعت بنشینیم و مشکلات و دغدغه های آنها را بشنویم.

در این راستا مصاحبه ای با آقای مهندس کیوان برومیده کارشناس ارشد فروش دفتر تهران شرکت پاک فن بخار ، انجام داده ایم.

 

لطفا شرکت خود را معرفی کنید.

گروه صنعتی پاک فن بخار ۲۰ سال است که در تولید تجهیزات مرکزی موتورخانه از قبیل، بویلر آبگرم و بخار، دیگ روغن داغ، سختی گیر، دی اریتور ، فیلتر شنی ، منابع کویلی ، مخازن تحت فشار ، تجهیزات استخر و اتوکلاوهای صنعتی و هر آنچه که مربوط به پکیج های گرمایشی است، فعال است و پروژه های مختلفی را در شهر های مختلف ایران با کارفرماهای بزرگ کشور انجام داده است.

 

دغدغه های امروز تولید کنندگان، از نظر شما کدامند؟

دغدغه ها از وضع بازار ایجاد می شوند، تمام دوستان و همکاران صنعتی که در بازار ایران فعال اند همگی با مشکل رکود بازار درگیر هستند که این رکود تمام حوزه های مختلف صنعت را در بر گرفته است.

شرکت های صنعتی چه در بحث ساختمانی و چه در بخش های دیگر با محدودیت بودجه روبرو اند و این انتظار را از دولت داریم که با سیاست گذاری های خودش بتواند بخشی از مشکلات مالی این مجموعه ها را حل کند.

ما زنجیروار به هم متصل هستیم و در صورتی که بخش و یا مجموعه ای دچار کمبود نقدینگی باشد این مشکل به مجموعه های دیگر نیز منتقل می شود.

اگر پروژه ای به موقع مورد پشتیبانی نگیرد، مشکل آن به مجموعه دیگر سرایت می کند که این عاملی است که باعث شده کل زنجیره ی صنعتی کشور دچار رکود شود.

بزرگترین دغدغه ما رکود بازار است که در شرایط فعلی بحرانی تر نیز شده است، با این حال ما امید داریم که این وضعیت هرچه سریعتر بهبود یابد.

از دیدگاه من بحث سیاست گذاری های دولت از دیگر دغدغه های شرکت های تولیدی است و ما از دولت میخواهیم در بحث های مربوط به بیمه گذاری، بحث های کارگری و مشکلاتی از این قبیل کمک حال صنعت باشد.

 

 

این دغدغه ها چه تاثیری بر تولید و اشتغال شما داشته است؟

خیلی از شرکت های بزرگ به خاطر همین دغدغه ها تعدیل نیرو کرده اند و خیلی از مجموعه ها مجبور به کاهش تولید شده اند .

ولی خوشبختانه گروه صنعتی ما با توجه به سیاست هایی که اتخاذ کرده و با توجه به این که محصولات ما محدود به یک حوزه نیست، یعنی ساختمان، صنعت، و نفت و گاز و پتروشیمی و … می توانیم روند حرکتی خود را ادامه دهیم ولی در کل رکود صنعت بسیار ملموس و تاثیر گذار است.

با توجه به این که شرایط بازار مطلوبمان نیست، ولی با این حال شرکت پاک فن بخار تعدیل نیرو نداشته است و خوشبختانه امسال نیروهایی نیز در زمینه طراحی، فنی مهندسی، و بخش نیروهای خدماتی به مجموعه خود اضافه کرده است.

مجموعه پاک فن بخار توانسته است شرایط خودش را حالا نه در حد ایده آل ، بلکه در حد اعتدال نگه دارد.

و انتظارمان از دولت این است که سریعتر، پروژه های تامین مالی خود را به سرانجام برساند تا این رکودکه در صنعت فراگیر شده از میان برداشته شود.

 

 

به منظور مقبولیت در بازار چه راهکارهایی در پیش گرفته اید؟

کیفیت عامل اصلی مقبولیت است که در بخش تحقیق و توسعه به دنبال تامین آن هستیم.

بحث تحقیق و توسعه در مجموعه ما به سمتی رفته است که می توانیم از نخبه های صنعتی در مجموعه خود استفاده کنیم و این در حد شعار نیست .

مجموعه ما در شهر همدان واقع است و ما امسال یکی از نخبه های این شهر را به مجموعه خود اضافه کردیم و داریم به سمتی حرکت می کنیم که از ایده های دانشگاهی و تئوریکال به صورت عملی در مجموعه خودمان استفاده کنیم.

ما درصددیم تکنولوژی هایی که در فیلد کاری وجود دارد را بومی سازی کنیم، مثلا در تلاشیم بویلر های چگالشی که در حال حاضر تکنولوژی روز اروپا است را بومی سازی کنیم و با کشور هایی که در حوزه ما جلودار هستند ارتباط بگیریم.

مجموعه پاک فن بخار در این حوزه عملکرد خوبی داشته و به دنبال این هستیم که با دانشگاه ها تعامل خود را روز به روز زیاد تر کنیم.

 

 

چه “کاش” هایی در ذهن یک تولید کننده تاسیساتی کشور وجود دارد؟

ای کاش به تولید  کننده به معنای واقعی کلمه بها دهند و حمایت واقعی دولت از تولید کننده را ببینیم.

نه تنها در بخش بویلر سازی بلکه در تمامی بخش های صنعتی این نیاز شدیدا احساس می شود.

بایستی در کشور به گونه ای عمل کنیم که تولید کننده تنها به فکر این باشد که بازارش را روز به روز گسترش دهد و به فکر صادرات باشد که به نظر من با سیاست گذاری هایمان این موضوع را مختل کرده ایم.

ای کاش در منابع امان مدیریت بهتری داشتیم که فضای بازار بدین شکل نبود، به هر حال می بینیم که خیلی از مجموعه های بزرگ حذف شده اند، خیلی از آنها تعدیل نیرو داده اند و خیلی از آنها به سختی کار خود را ادامه می دهند.

به نظر من این دو دغدغه در اولویت هست چون حل این مسائل می تواند شرایط بازار را به شرایط نرمال بازگرداند و بعد از آن است که می توانیم به ” ای کاش ” های بعدی فکر کنیم.

 

در آخر برای تمامی تولید کننده های کشورم آرزوی موفقیت می کنم، ان شاء الله بتوانیم با همدیگر تعامل قوی تری داشته باشیم و در کنار حمایت های دولت و برنامه های درست کلان کشور بتوانیم به هدف های خودمان برسیم، چرا که تعامل قوی میان بخش های صنعت عامل موفقیت آنهاست.

 

 

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی