رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹
  • السبت ۹ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 23 January

نیروگاه جدید
برنامه امسال وزارت نیرو؛

۳ هزار مگاوات نیروگاه جدید ساخته می شود

ستار محمودی قائم مقام وزیر نیرو گفت: ساخت حداقل ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه جدید تا پایان سال جاری در برنامه‌های وزارت نیرو قرار دارد.

ستار محمودی قائم مقام وزیر نیرو گفت: ساخت حداقل ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه جدید تا پایان سال جاری در برنامه‌های وزارت نیرو قرار دارد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ستار محمودی قائم مقام وزیر نیرو در پاسخ به این سوال که اخیرا شنیده ها حاکی از رکود در صنعت برق کشور است، لذا این مسئله تا چه اندازه صحت دارد، گفت: صنعت برق کشور طی سه الی چهار سال اخیر با روند صعودی تولید و مصرف مواجه شده بود به گونه‌ای که شاهد رشد ۲ درصدی این حوزه به نسبت سال قبل بوده ایم.
وی ادامه داد: میزان رشد این صنعت با احتساب چند سال گذشته حدود ۴٫۵ درصد بوده که این مسئله نشات گرفته از افزایش مصارف خانگی و به ویژه صنعتی دارد چرا که در سال ۹۵ تحرک اساسی در این حوزه پربازده اتفاق افتاد.
محمودی اذعان داشت: در سال جاری رشد ۱.۵الی ۲ درصدی را برای این بخش پیش بینی کرده ایم که بدین طریق این میزان رشد به ۵ الی ۶٫۵ درصد افزایش می‌یابد که بخش عمده آن نیز ناشی از پویایی صنایع کشور است لذا خود را برای تحقق این مهم آماده کرده ایم.

وی با بیان اینکه به منظور جهش صنعتی می‌بایستی ظرفیت‌های بیشتری را ایجاد کرد، افزود: با توجه به رشد فزاینده مصارف داخلی و صنعتی، تفاهم نامه قریب به ۱۰ هزار مگاوات را با شرکت‌های داخلی منعقد کرده ایم که هم اکنون در حال سازماندهی هستند.

قائم مقام وزیر نیرو در پایان بیان کرد: ساخت حداقل ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه جدید تا پایان سال جاری در برنامه‌های ما قرار داشته که امید است این نیروگاه‌ها آماده و فعال شوند تا بدین گونه شاهد تحرک بیشتر صنعت برق کشور باشیم.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی