رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 19 April

  • یکشنبه 24 اردیبهشت 1396 - 15:44
  • کد خبر : 20760
  • مصاحبه
  • چاپ خبر : کیفیت عامل رونق تولید و اشتغال است
لورچ
مصاحبه اختصاصی ویکی پی جی با مدیر روابط عمومی و تبلیغات شرکت لورچ؛

کیفیت عامل رونق تولید و اشتغال است

شركت هاى تاسيساتى به دنبال فرصتى هستند تا بتوانند جديدترين دستاوردهای خود را در معرض ديد عموم قرار داده و توان خود را به ديگران نشان دهند، اين بار اين فرصت در شهر تبریز براى اين شركت ها فراهم شده است تا در محيطى تخصصى به رقابت بپردازند.

شركت هاى تاسيساتى به دنبال فرصتى هستند تا بتوانند جديدترين دستاوردهای خود را در معرض ديد عموم قرار داده و توان خود را به ديگران نشان دهند، اين بار اين فرصت در شهر تبریز براى اين شركت ها فراهم شده است تا در محيطى تخصصى به رقابت بپردازند.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی ، نمايشگاه بین المللی حرارتی، برودتی و سيستمهای تهويه تبریز كه امسال بیستمین دوره آن در اردیبهشت ماه برگزار شد ميزبان شركت هاى فعال در صنعت تاسيسات گرمايشى، سرمايشى و تهويه مطبوع بود.

این نمایشگاه فرصت مناسبی بود تا پای صحبت فعالان این صنعت بنشینیم و مشکلات و دغدغه های آنها را بشنویم.

در این راستا مصاحبه ای با آقای مهندس امید الماسی مدیر روابط عمومی و تبلیغات شرکت لورچ ، انجام داده ایم.

 

لطفا در مورد شرکت خود بفرمایید.

شرکت لورچ در سال ۵۷ تاسیس شده است و از آن سال در صنعت تاسیسات گرمایشی ایران فعال است.

شرکت لورچ فعالیت خود را از تولید آبگرمکن و بخاری شروع کرده و در حال حاضر بخاری ها و آبگرمکن های گازی را تولید می کند، همچنین این شرکت چند سالی است که انواع پکیج و رادیاتور را به سبد محصولات اضافه کرده است.

 

بازار کار شما در چه وضعیتی است؟

بازار تاسیسات از ساخت و ساز کشور نشات می گیرد که به دلیل ضعیف تر شدن این بازار و تاثیر مستقیمی که بر سیستم های سرمایشی و گرمایشی دارد همچنان سالهای رکود را پشت سر می گذارد که قطعا می توانست بهتر از این باشد.

 

مشکلاتی که یک تولید کننده تاسیساتی مثل شما با آن درگیر است، کدامند؟

تولید کننده های داخلی شامل دو گروه می شوند. یک گروه شامل تولید کننده های فرعی که محصولات استانداردی تولید نمی کنند.

این تولید کننده ها در شهر های مختلف در کارگاه های کوچک مشغول به فعالیت اند و محصولاتشان بدون استاندارد و بدون کیفیت وارد بازار می شود و بعد از چندین سال کارکرد توسط مصرف کننده، این محصول از بین می رود که این یک هزینه اضافی برای مصرف کننده به شمار می رود و با این کار برند ایرانی تضعیف می شود.

برخی دیگر از شرکت ها، محصولات با کیفیت تری تولید می کنند که شاید قیمت تمام شده این محصولات بالاتر باشد ولی مسلما طول عمر و کیفیت این محصولات متفاوت تر است. و قابل بحث با محصولات زیر پله ای نیست.

در همین راستا شرکت لورچ سال ۹۳ اولین خط تمام اتوماتیک رادیاتور پانلی را از اروپا وارد کرد و در حال حاضر تمام محصولات گروه صنعتی لورچ توسط این خط تولید شده و تست می شوند.

لازم به ذکر است که این طرح، به عنوان یک پروژه ی ملی توسط وزیر صنعت وقت افتتاح شده است.

از زمانی که این محصول به بازار آمده است، میزان واردات رادیاتور های پانلی مخصوصا از کشور ترکیه، به شدت کاهش پیدا کرده است.

و می توان گفت کیفیت تولیدی ایران در زمینه رادیاتور های پانلی بالاتر از کشور ترکیه و در حد کشور ی همچون ایتالیا است.

 

لازم به ذکر است که قراردادهای تجاری مختلفی نیز در سالهای اخیر با برند های بزرگ دنیا برقرار شده و در برخی مواقع آن تکنولوژی بومی سازی شده است که این چنین رویکرد هایی به پیشرفت تکنولوژی ما کمک خواهد کرد.

 

 

مشکلات فعلی شما به عنوان یک تولید کننده چیست؟

سختی شرایط تولید از اصلی ترین مشکلات تولید کننده ها است که در سالهای اخیر اقداماتی از طرف دولت به منظور حل این مشکل شده است و حمایت از تولید کننده داخل و تولید ایرانی مورد توجه قرار گرفته است.

اگر کیفیت محصولات ایرانی با هر برندی خوب نباشد در آن صورت به خاطر بار روانی که در بازار ایجاد خواهد شد، اعتماد مصرف کننده ها به تولید ملی از بین خواهد رفت که در آن صورت تولید ایرانی با مشکل مواجه خواهد شد.

 

چه عوامل دیگری می تواند در ترجیح دادن مصرف کننده به مصرف کالای خارجی، دخیل باشد؟

مهمترین مساله بحث فرهنگی و اعتماد است.

اعتماد به محصولات داخلی کم است و این مسئله ای نیست که بتوان یک روزه آن را حل کرد. این مساله نیازمند فرهنگ سازی است که بتوان اعتماد به کالای ایرانی را افزایش داد .

علاوه بر فرهنگ سازی افزایش سطح کیفی محصولات تولیدی می تواند به اعتماد بیشتر مصرف کننده منجر شود.

 

 

به نظرتان آینده این صنعت در ایران به کجا خواهد رسید؟

به طور یقین صنعت تاسیسات پوست خواهد انداخت، و سیستم های حال حاضر ارتقا خواهند یافت و در آینده پکیج های موتورخانه ای فشرده تری خواهیم داشت چرا که قوانین و مقررات نظام مهندسی هم به این سمت خواهد رفت.

 

 

رویکرد شرکت لورچ به تولید و اشتغال چیست؟

شرکت لورچ از معدود شرکت هایی است که همچنان روی خط مشی سازمانی خودش، پیش می رود، ما همیشه سعی کرده ایم که کیفیت را بر کمیت مقدم بداریم چرا که کیفیت پایین، باعث زده شدن مصرف کننده داخلی و خارجی از برند ایرانی می شود که در ادامه تنزل بازار و در نتیجه از دست دادن واحد های تولیدی و در نتیجه از بین رفتن اشتغال را به دنبال خواهد داشت.

بنابراین کیفیت عامل رونق تولید و اشتغال است .

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی