رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
  • الجمعة ۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 16 April

طرح نعمت زاده برای حمایت از نیم میلیون واحد تولیدی

نعمت زاده با بیان اینکه در سال گذشته به ۲۵ هزار کارگاه تولیدی تسهیلات پرداخت شده است، گفت: امسال طرح جدیدی برای حمایت از اصناف مطرح شده که می تواند به حمایت از نیم میلیون واحد تولیدی منجر شود.

نعمت زاده با بیان اینکه در سال گذشته به ۲۵ هزار کارگاه تولیدی تسهیلات پرداخت شده است، گفت: امسال طرح جدیدی برای حمایت از اصناف مطرح شده که می تواند به حمایت از نیم میلیون واحد تولیدی منجر شود.

به گزارش گروه تولید و تجارت ویکی پی جی به نقل از شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی و به نقل از ایسنا، محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در اولین جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر استان مرکزی در بخش کسب و کارهای خرد و کوچک، با اشاره به اینکه تسهیلات ارزان‌قیمت به تنهایی تضمین‌کننده اشتغال نیست و باید از تولید نیز حمایت شود، گفت: طرحی برای اصناف طراحی شده و در دبیرخانه اقتصاد مقاومتی در حال پیگیری است که از طریق آن نیم میلیون واحد از صنوف تولیدی مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

نعمت زاده با بیان این نکته که با همبستگی، ناشدنی‌ها هم شدنی و ممکن می‌شود، گفت: در روستاها بویژه روستاهای مرزی باید اشتغال ایجاد شود و منابع صندوق کارآفرینی امید در اختیار کسب و کارهای خرد و کوچک در روستاها نیز قرار بگیرد.

وی ادامه داد: روستاییان به سمت زندگی در شهرها حرکت می‌کنند، در حالی که با توجه به اهمیت جایگاه روستاها باید تولید را در این مناطق تقویت کرده و درآمد روستاها را افزایش دهیم تا این روند متوقف و حتی معکوس شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تاریخچه ساخت ساعت در سوئیس، عنوان کرد: قطعات ساعت در این کشور در روستاها ساخته و در نهایت در یک کارخانه به هم متصل می‌شدند و امروز شاهد برتری برند ساعت این کشور در جهان هستیم.

نعمت زاده تولید و اشتغال را همان طور که مد نظر مقام معظم رهبری است، مکمل یکدیگر توصیف کرد و افزود: باید از کارگاه‌های کوچک اشتغال آغاز شود و به مرور این کارگاه‌ها توانمند شوند و فعالیت‌شان را گسترش دهند. منابع را نباید به یکباره برای راه‌اندازی یک واحد تولیدی بزرگ بدون برنامه مشخص صرف کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص طرح حمایت از صنایع کوچک و متوسط عنوان کرد: حدود ۲۵ هزار واحد در قالب این طرح مورد حمایت قرار گرفتند و برای رونق تولید تسهیلات دریافت کردند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی