رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
  • الخميس ۳ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 15 April

  • یکشنبه 24 اردیبهشت 1396 - 16:22
  • کد خبر : 20777
  • مصاحبه
  • چاپ خبر : خدمات پس از فروش در ایران مورد توجه قرار نمی گیرد
تولید
مصاحبه اختصاصی ویکی پی جی با مدیر بازاریابی شرکت شوفاژ کار؛

خدمات پس از فروش در ایران مورد توجه قرار نمی گیرد

شركت هاى تاسيساتى به دنبال فرصتى هستند تا بتوانند جديدترين دستاوردهای خود را در معرض ديد عموم قرار داده و توان خود را به ديگران نشان دهند، اين بار اين فرصت در شهر تبریز براى اين شركت ها فراهم شده است تا در محيطى تخصصى به رقابت بپردازند.

شركت هاى تاسيساتى به دنبال فرصتى هستند تا بتوانند جديدترين دستاوردهای خود را در معرض ديد عموم قرار داده و توان خود را به ديگران نشان دهند، اين بار اين فرصت در شهر تبریز براى اين شركت ها فراهم شده است تا در محيطى تخصصى به رقابت بپردازند.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی ، نمايشگاه بین المللی حرارتی، برودتی و سيستمهای تهويه تبریز كه امسال بیستمین دوره آن در اردیبهشت ماه برگزار شد ميزبان شركت هاى فعال در صنعت تاسيسات گرمايشى، سرمايشى و تهويه مطبوع بود.

این نمایشگاه فرصت مناسبی بود تا پای صحبت فعالان این صنعت بنشینیم و مشکلات و دغدغه های آنها را بشنویم.

در این راستا مصاحبه ای با آقای مهندس یحیی نجاری مدیر بازاریابی شرکت شوفاژ کار ، انجام داده ایم.

 

لطفا در مورد شرکت خود بفرمایید

شرکت شوفاژ کار در سال ۱۳۵۰ تاسیس شده است و زمینه فعالیت آن تولید دیگ های چدنی حرارت مرکزی است که از ابتدای تاسیس به صورت انحصاری برروی این محصول، در این شرکت کار شده است و شوفاژکار تنها تولید کننده این محصول در ایران بود.

محصولات جدید ما پکیج های دیواری و زمینی است ، پکیج های موتورخانه ای نیز از دیگر محصولات شرکت شوفاژ کار است که در حال حاضر جایگزین تجهیزات موتورخانه های پیشین شده است و به سهولت در موتور خانه می توان این پکیج ها را نصب کرده و مورد استفاده قرار داد.

ما هم محصولات داخلی داریم و هم محصولات صادراتی .

محصولات صادراتی ما همچون دیگ های چدنی سوخت جامد به کشور هایی همچون، ترکیه، روسیه، چین، اسپانیا ، یونان و رومانی صادر می شود.

 

آیا شرایط بازار برایتان رضایت بخش است؟

با ورود پکیج دیواری تمایل به دیگ کمتر شده است، به همین دلیل فروش دیگ های حرارت مرکزی کاهش پیدا کرد و ما به منظور حفظ بازار، سبد محصولات خود را افزایش دادیم و پکیج های زمینی و دیواری را به سبد محصولاتی خود اضافه کردیم.

محصول ما تا به حال واردات نداشته است و به همین دلیل ما در بازار داخلی موفق ایم ولی از طرف دیگر اندازه بازار این روزها کوچک شده است.

به دلایل فرهنگی و اجتماعی ، این روزها گرایش به سیستم های گرمایش مرکزی کاهش یافته است، درحالی که از لحاظ علمی نیز ثابت شده است که سیستم گرمایش مرکزی باصرفه تر و بهتر از پکیج ها است.

 

با توجه به قرار داشتن در سال تولید و اشتغال، رویکرد شرکت شما به این شعار چگونه بوده است؟

ما در حدود ۱۰ سال است که به دنبال گسترش کارخانه هستیم و امسال کارخانه جدیدی در شهر تاکستان با ظرفیت ۵ برابری تولید احداث خواهیم کرد، خوشحالیم که افتتاح این کارخانه در سالی که تولید و اشتغال مورد توجه است، صورت می گیرد.

در حال حاضر کارخانه ما با ۵۰۰ نفر پرسنل مشغول به کار است که با احداث این کارخانه علاوه بر پرسنل موجود، تعداد ۱۰۰۰ نفر پرسنل برای کارخانه تاکستان جذب خواهد شد که این مسئله باعث خوشحالی ما است.

خوشحالیم که سهم خودمان را از شعار تولید و اشتغال انجام می دهیم.

 

خدمات مشتری شرکت شما به چه صورتی است؟

خدمات مشتری و خدمات پس از فروش در ایران مورد توجه قرار نمی گیرد.

توجه به خواست مصرف کننده بایستی در تولیدی هایمان دیده شود، که در ایران به این مسئله کم توجهی می شود.

ولی شرکت ما همیشه به خواست مشتری اهمیت داده است و ۲ سالی است که ما لوح تقدیر حمایت از مصرف کننده را دریافت می کنیم.

صنعت تاسیسات بیشتر با کارفرماها و پیمان کاران در ارتباط است و به صورت مستقیم با مصرف کننده نهایی در ارتباط نیست، ولی فیدبک های رضایت و عدم رضایت از مصرف کننده نهایی انعکاس می یابد که بایستی به این مسئله توجه شود.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی