رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۵ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 19 January

تولید برق از رودخانه کرج
استاندار البرز :

تولید برق از رودخانه کرج

استاندار البرز گفت که طرحی مبنی بر استفاده از ظرفیت آب رودخانه کرج برای تولید برق ارائه شده که قابل تامل و پیگیری و بررسی درباره آن صورت می‌گیرد.

استاندار البرز گفت که طرحی مبنی بر استفاده از ظرفیت آب رودخانه کرج برای تولید برق ارائه شده که قابل تامل و پیگیری و بررسی درباره آن صورت می‌گیرد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از  ایسنا، سید حمید طهائی رودخانه کرج را محل مناسبی برای تولید برق دانست و گفت: این رودخانه ظرفیت مناسبی برای ارائه طرح‌هایی در زمینه تولید برق دارد.

استاندار البرز با اشاره به اینکه تنها سازمانی که می‌تواند به صاحبان ایده کمک کرده و مکانی در اختیار آنها قرار دهد، پارک علم و فناوری است، افزود: باید شرایط برای طراحی و ساخت توربین بادی محور عمودی با قابلیت پره های هوشمند فراهم شود و مخترع طرح نیز نواقص کار را برطرف کند.

وی با بیان اینکه باید ایده‌های ایده پردازان را باور کرد، تا ایده‌های به بار بنشیند، ادامه داد: از این طریق زمینه جلب مشارکت و سرمایه گذاری شناسایی خواهد شد.

وی با تاکید بر حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری از مخترعان و صاحبان ایده، گفت: مسئولان استان باید حامی طرح های نو و بدیع مخترعین باشند زیرا نحوه حمایت های مسئولان است که می تواند طرح های مخترعان را به خلق خدمت تبدیل کند.

وی با اشاره به طرحی مبنی بر راه اندازی مجتمع گلخانه ای در کنار نیروگاه منتظر قائم فردیس افزود: در خصوص این طرح موانعی پیرامون اختصاص اراضی مطرح است که باید در وزارتخانه مربوطه حل و فصل شود چراکه برخی طرح ها نیز مشکلاتی مشابه دارند.

استاندار البرز اضافه کرد: استان البرز ظرفیت تبدیل شدن به مرکز تولید توربین‌های بادی کشور را دارد از این رو باید از مخترعان طرح حمایت کرده و در راه اجرایی شدن طرح با تمام قوا اقدام کرد.

وی با اشاره به روند تحقق طرح های ستادد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گفت: برخی از دستگاه ها در این رابطه به توفیقات صد در صدی رسیدند و برخی نیز از این حدود فراتر رفتند.

طهائی افزود: بسته سال جاری در رابطه با برش استانی برنامه‌های ملی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی نیز باید ابلاغ شود تا برنامه ریزی لازم صورت گیرد از طرفی نیز باید نقاط ضعف و قوت طرح‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: امسال منابع مالی قابل توجهی از سفر ریاست جمهوری به استان البرز اختصاص پیدا کرد که باید برای اجرایی شدن پروژه ها تسریع شود.

استاندار البرز گفت: در جوار نیروگاه منتظر قائم فردیس زمینی متعلق به کمیته امداد امام خمینی (ره) است که پیشنهاد شده برای ساخت شهرک گلخانه‌ای اختصاص داده شود.

وی افزود: نیروگاه همواره آلودگی های فراوانی داشته بنابراین با ایجاد این شهرک بخش بزرگی از آلودگی‌ها از بین خواهد رفت همچنین برای تعدادد زیادی اشتغال ایجاد می شود در این رابطه دولت نیز همراهی لازم را برای تخصیص تسهیلات برای آبیاری قطره ای دارد.

طهائی خاطر نشان کرد: امید است کمیته امداد امام خمینی (ره) در راه تحقق این طرح مساعدت لازم را داشته باشد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی