رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹
  • السبت ۹ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 23 January

توقف تولیدات کارخانه تولید آهن اسفنجی در صورت عدم تأمین سنگ آهن
مدیرعامل شرکت صنعت فولاد شادگان مطرح کرد:

توقف تولیدات کارخانه تولید آهن اسفنجی در صورت عدم تأمین سنگ آهن

مدیرعامل شرکت صنعت فولاد شادگان گفت: مهم‌ترین مشکل و تهدید این واحد تأمین مواد اولیه در درجه نخست است و در صورت عدم تأمین سنگ آهن این واحد تداوم این طرح ممکن نیست.

مدیرعامل شرکت صنعت فولاد شادگان گفت: مهم‌ترین مشکل و تهدید این واحد تأمین مواد اولیه در درجه نخست است و در صورت عدم تأمین سنگ آهن این واحد تداوم این طرح ممکن نیست.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از  تسنیم از شادگان، عباس تفضلی امروز در مراسم  راه‌اندازی نخستین کارخانه تولید آهن اسفنجی به روش ایرانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرموده‌اند کشور را از لحاظ علمی، فناوری و تولید داخلی و نفوذ در بازارهای داخلی قوی کنید اظهار داشت: خدا را شاکریم که در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال به عنوان یک خدمتگذار این طرح مهم صنعتی را در منطقه‌ای مستعد اما محروم به مرحله راه‌اندازی گرم رساندیم.

وی افزود: این رخداد مبارک در آینده به عنوان نقطه عطفی در تاریخ منطقه و پیشرفت و آبادای شادگان ثبت می‌شود و امیدواریم با برپایی این طرح بزرگ اقتصادی شاهد تولید و اشتغال در سرزمین خوزستان باشیم. طرح فولاد شادگان یکی از هشت طرح فولادی جامع کشور است.

مدیرعامل شرکت صنعت فولاد شادگان بیان کرد: این طرح برای تولید ۸۰۰ هزار تن شمش فولادی در دو بخش اصلی به طوری که یکی در بخش احیا با تکنولوژی بومی سازی پرد و دیگری در بخش فولاد سازی و بخته‌گری انجام شده است.

وی گفت: هزینه‌های انجام شده تاکنون در حدود ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بوده و نیز به طور متوسط ۸۰۰ نفر در ماه مشغول به‌کار شده‌اند که از این تعداد ۸۰ درصد بومی شادگان، ۲۷ درصد بومی استان و ۳ درصد کشوری هستند.

تفضلی با اشاره به اشتغال‌زایی ۱۳۶ نفر عنوان کرد: شرکت فولا خوزستان به عنوان نخستین عرضه کننده شمش فولاد و دومین تولید کننده فولاد کشور است. سرمایه‌گذاری موثری که فولاد خوزستان در شادگان انجام داده بیشترین تأثیر را در به نتیجه رساندن این امر به همراه داشته است.

وی با بیان اینکه بارقه امید تازه‌ای در دل این مردم ولایتمدار ایجاد شده است، ادامه داد: فولا شادگان نقش تعیین کننده‌ای در اشتغال منطقه و غیرمنطقه داشته است و تحول تولید و اشتغال و رفع مشکلات خود را در توسعه و پیشرفت این طرح می‌دانند.

مدیرعامل شرکت صنعت فولاد شادگان بیان کرد: امروز و بعد از صدور فرمان راه‌اندازی گرما احیا، مهم‌ترین مشکل و تهدید این واحد، تأمین مواد اولیه در درجه نخست است. در صورت عدم تأمین سنگ آهن این واحد، تداوم این طرح ممکن نخواهد بود.

وی افزود: دومین مشکل انتقال سند زمین به خود فولاد است به رغم پیگیری‌های صورت گرفته اما هنوز به نتیجه نرسیده است. سومین مشکل، موضوع فاینانس مربوط به فولاد سازی است که تاحدودبسیاری برطرف شده البته ۱۶ ماه از فعال سازی اعتبار اسنادی گذشته و کمتر ۲۰ ماه دیگر به پایان آن باقی است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی