رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 19 April

  • یکشنبه 24 اردیبهشت 1396 - 14:14
  • کد خبر : 20743
  • مصاحبه
  • چاپ خبر : بازار کار و وضعیت فروش روز به روز خراب تر می شود
مصاحبه اختصاصی ویکی پی جی با رئیس هیئت مدیره شرکت انرژی بخار گستر؛

بازار کار و وضعیت فروش روز به روز خراب تر می شود

شركت هاى تاسيساتى به دنبال فرصتى هستند تا بتوانند جديدترين دستاوردهای خود را در معرض ديد عموم قرار داده و توان خود را به ديگران نشان دهند، اين بار اين فرصت در شهر تبریز براى اين شركت ها فراهم شده است تا در محيطى تخصصى به رقابت بپردازند.

شركت هاى تاسيساتى به دنبال فرصتى هستند تا بتوانند جديدترين دستاوردهای خود را در معرض ديد عموم قرار داده و توان خود را به ديگران نشان دهند، اين بار اين فرصت در شهر تبریز براى اين شركت ها فراهم شده است تا در محيطى تخصصى به رقابت بپردازند.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی ، نمايشگاه بین المللی حرارتی، برودتی و سيستمهای تهويه تبریز كه امسال بیستمین دوره آن در اردیبهشت ماه برگزار شد ميزبان شركت هاى فعال در صنعت تاسيسات گرمايشى، سرمايشى و تهويه مطبوع بود.

این نمایشگاه فرصت مناسبی بود تا پای صحبت فعالان این صنعت بنشینیم و مشکلات و دغدغه های آنها را بشنویم.

در این راستا مصاحبه ای با آقای مهندس علیرضا ابراهیمی مصری ، رئیس هیئت مدیره شرکت انرژی بخار گستر ، انجام داده ایم.

 

لطفا شرکت خود را معرفی کنید.

شرکت انرژی بخار گستر با نام تجاری پهناب ، در زمینه تولید دیگ های بخار و آبگرم و دیگ روغن داغ،  منابع کویل دار و دیگ های چگالشی فعالیت می کند و بازار هدف محصولات آن استخرها مجتمع های بزگ تجاری و خانگی و کارخانجات مختلف تولیدی هستند.

این شرکت با تجربه ی ۳۰ ساله ای که مدیران آن در صنعت داشته اند در شهر تبریز تاسیس شده است.

 

لطفا در مورد وضعیت بازار کارتان بفرمایید؟

در سالهای اخیر بازار صنعت تاسیسات گرمایشی همچون دیگر صنایع ایران رو به رکود بوده است و بازار کار و وضعیت فروش روز به روز خراب تر می شود، می توان گفت سال ۹۳ بهتر از سال ۹۴ و سال ۹۴ بهتر از سال ۹۵ بود . می توان گفت وضعیت بازار روند نزولی طی سالیان به خود گرفته است و همچنان این روند را ادامه می دهد.

با این حال ما تلاش خودمان را در عرصه تولید همچنان حفظ کرده ایم و برای پیشرفت دادن خودمان در این شرایط، می کوشیم.

مراودات و بخش نامه های اداری نیز به همراه کمبود نقدینگی ،  بیشتر بر بازار کار تاثیر می گذارد و کار در شرایط رکود را سخت تر می کند.

 

به نظر شما دلایل این رکود چیست؟

این رکود همه گیر است و فقط مختص به صنف ما نیست.

صنف ما مخاطب خاص خود را دارد و بازار هدف آن کارخانجات و مجتمع های مختلف هستند که رکود بر آنها اثر گذار بود که باعث می شود رکود گریبان گیر ما نیز بشود، این رکود از شرایط نامساعد اقتصادی کشور نشات می گیرد.

 

با توجه به قرار گرفتن در سال تولید و اشتغال، رسالت خود را به این شعار انجام داده اید؟

در بحث اشتغال، ما شغل جدیدی ایجاد نکرده ایم، تنها کار مفیدی که توانسته ایم در این شرایط انجام دهیم، ثابت نگه داشتن نیروی کار فعلی است. در حقسقت بهتر است بگویم که با چنگ و دندان نگاه داشته ایم.

 

به نظر شما محصولاتتان از لحاظ تکنولوژی توان رقابت با محصولات مشابه خارجی را دارند؟

از لحاظ تکنولوژی توان تولید در حد رقابت با کشور های اروپایی در ایران وجود دارد ولی رسیدن به آن سطح تکنولوژی نیازمند هزینه کرد بالا است که بازار مصرف حال حاضر کشور ما را از رسیدن به تولید در سطح روز تکنولوژی دنیا باز می دارد. متاسفانه مشتری های امروز بیشتر از آن که به بحث کیفیت بپردازند، قیمت محصول را پارامتر اصلی تاثیر گذار در خرید می دانند که این نگرش بر کیفیت محصولات تولیدی ضربه می زند.

 

انتظاری از دولت دارید؟

خیلی بهتر از اینها می شد از تولید حمایت کرد ولی متاسفانه این اتفاق نمی افتد. به نظر من تولید در ایران حرکتی رو به زوال دارد.

در حال حاضر تمامی تولید کننده ها به این فکر می کنند که اگر به جای تولید سرمایه خود را در بخش واردات سرمایه گذاری می کردند ، مسلما با مشکلات کمتری روبرو بودند  و سود بیشتری نیز عایدشان می شد.

این طرز فکر بسیار خطرناک است و به شدت بر اشتغال و تولید کشور لطمه خواهد زد، بسیاری از تولید کننده ها به خاطر تعصب خاصی که به تولید دارند پای تولید ایستاده اند ولی با این حال، دولت نیز بایستی به این مسئله توجه بیشتری بکند.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی