رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
  • الجمعة ۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 16 April

آخرین وضعیت پایش‌ واحدهای صنعتی در بهارستان و شهریار

روسای اداره محیط زیست شهرستان‌های بهارستان و شهریار به تشریح پایش‌ واحدهای صنفی و صنعتی این دو شهرستان پرداختند و از صدور اخطاریه برای برخی از آن‌ها خبر دادند.

روسای اداره محیط زیست شهرستان‌های بهارستان و شهریار به تشریح پایش‌ واحدهای صنفی و صنعتی این دو شهرستان پرداختند و از صدور اخطاریه برای برخی از آن‌ها خبر دادند.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از  ایسنا، رییس اداره محیط زیست شهرستان بهارستان از پایش ۱۰۱ واحد صنفی صنعتی این شهرستان خبرداد و اظهارکرد: واحدهایی که اخطاریه تعطیلی دریافت کرده‌اند در صورت عدم رفع آلایندگی تعطیل خواهند شد .

وی در ادامه درباره واحدهای پایش شده گفت:  ۱۷ مورد اخطاریه رفع آلایندگی و سه مورد اخطاریه تعطیلی دریافت کرده‌اند. واحدهایی که اخطاریه گرفته‌اند، چنانچه واحدهای مجاز باشند در صورت رفع آلایندگی قابلیت فعالیت مجدد خواهند داشت.

 پایش ۲۷۸ واحد صنعتی و خدماتی طی سال گذشته در شهرستان شهریار 

محمودرضا سعید پور- رییس اداره محیط زیست شهرستان شهریار– با ارائه آمار پایش‌های این شهرستان طی سال گذشته اظهارکرد: در سال گذشته ۲۷۸ مورد پایش زیست‌محیطی صنایع مختلف و واحدهای خدماتی داشتیم که از این تعداد  ۴۹ مورد اخطاریه آلایندگی زیست محیطی دریافت کردند.

وی افزود: ۱۲ مورد نیز پرونده حقوقی تشکیل شد و  ۶۶ مورد رسیدگی به شکایت‌های مردمی داشتیم  که به صورت مکتوب یا گزارش تلفنی بوده است. در ۶۷ مورد نیز واحدها خود اظهاری کرده‌اند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان شهریار اظهار کردچنانچه واحدهای آلاینده با دریافت اخطاریه اول رفع آلایندگی نکنند، ما مجدد برای پایش به واحد سر می‌زنیم و اگر مشاهده کنیم که آلایندگی رفع نشده باشد، اقدامات حقوقی لازم را انجام می‌دهیم  و آنان را به مرجع قضایی معرفی می‌کنیم و نام واحد در فهرست صنایع آلاینده شهرستان قرار می‌گیرد.

سعیدپور در پایان گفت: طی سال‌های ۹۲ الی ۹۵ در مجموع  ۱۱۲۱ مورد پایش انجام ، ۴۹۶ مورد اخطاریه،۲۷ مورد اقدامات حقوقی انجام شد همچنین ۳۱۰ مورد رسیدگی به شکایت مردمی و ۲۰۱ مورد خوداظهاری واحدهای صنعتی و خدماتی صورت گرفت.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی