رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹
  • السبت ۹ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 23 January

چین بزرگ ترین تولید کننده انرژی خورشیدی در دنیا

چین نه تنها پرجمعیت‌ترین کشور جهان محسوب می‌شود، بلکه این روزها به بزرگ‌ترین تولیدکننده انرژی خورشیدی در دنیا نیز مبدل شده است.

چین نه تنها پرجمعیت‌ترین کشور جهان محسوب می‌شود، بلکه این روزها به بزرگ‌ترین تولیدکننده انرژی خورشیدی در دنیا نیز مبدل شده است.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از  اخبار تاسیسات، براساس اعلام اداره ملی انرژی چین، این کشور با دو برابر کردن تعداد صفحات جذب انرژی خورشیدی تا پایان سال ۲۰۱۶ موفق به تولید ۴۲/۷۷ گیگا وات برق از این طریق شده و تمامی کشورهای رقیب در اروپا و آمریکا را پشت سرگذارده است.

برهمین اساس این کشور قصد دارد برای تامین انرژی مورد نیاز شهروندان خود به‌طور گسترده از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر استفاده کند و به تدریج از میزان اتکای خود به انرژی‌های فسیلی مانند نفت و گاز بکاهد.

با این حال چین هنوز تنها یک درصد از نیاز خود به انرژی را ازطریق نصب صفحات خورشیدی تامین می‌کند، ولی قرار است این رقم به سرعت افزایش یابد و چین امیدوار است ظرف سه سال آینده این رقم را به۱۱۰ گیگاوات افزایش دهد.

طبق برنامه‌ریزی‌های دولت چین تا سال ۲۰۳۰ بیست درصد از انرژی مورد استفاده در این کشور از نوع انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر خواهد بود.

این رقم هم‌اکنون از ۱۱ درصد فراتر نمی‌رود. این کشور می‌خواهد تا قبل از پایان سال ۲۰۲۰ بیش از ۳۶۴ میلیارد دلار برای افزایش دسترسی به انرژی‌های تجدیدپذیر و استحصال آن سرمایه‌گذاری کند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات