رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹
  • الجمعة ۸ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 22 January

اقتصاد مقاومتی رمز توسعه توليد اشتغال
رییس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران:

اقتصاد مقاومتی رمز توسعه توليد اشتغال

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران گفت : سیاست های ۲۴ گانه اقتصاد مقاومتی از جمله راهکارهای عملیاتی و برجسته برای تولید اشتغال در جامعه است.

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران گفت : سیاست های ۲۴ گانه اقتصاد مقاومتی از جمله راهکارهای عملیاتی و برجسته برای تولید اشتغال در جامعه است.

به گزارش گروه اقتصاد ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری آریا، ابوالفضل روغنی ضمن بیان اینکه تولید، بیکاری و رشد توسعه اقتصادی را از مهمترین مشکلات پیشروی مملکت دانست و افزود: دولت در ایجاد بسترهای لازم برای رونق تولید و شغل مناسب در جامعه باید اهتمام ویژه ای داشته باشد.

وی در ادامه نرخ بیکاری در کشور را ۱۲ درصد اعلام کرد و اظهارداشت: تاثیر بیکاری در گسترش آسیب‌های اجتماعی امروزه برکسی پوشیده نیست.

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران گفت: بیکاری توازن و تعادل جامعه را به هم می‌ریزد و باعث ایجاد بحران‌های متعدد در عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی، روانی و سیاسی می‌شود بنابراین رفع این معضل می تواند بسیاری از مشکلات اجتماعی، روانی و اقتصادی جامعه را برطرف کند.

وی با بیان اینکه نظام در ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در جامعه مسئولیت دارد، افزود: سیاست های اقتصاد مقاومتی از جمله راهکارهای مهم تحقق پذیری این مهم در کشور است.

روغنی در بخش دیگری از سخنان خود لازمه رشد اقتصادی، شکوفایی تولید واشتغال افزایی در جامعه را توجه به صنایع کوچک و متوسط دانست و اظهارداشت: میزان اشتغال بنگاه های کوچک و متوسط در کره جنوبی، آلمان، آمریکا، ژاپن و دیگر کشورها ۹۰ درصد ولی این میزان در ایران ۴۲ درصد است.

وی با تاکید بر اینکه رشد صنایع کوچک و متوسط در تولید اشتغال پایدار بسیار نقش آفرین است، گفت: تحقق پذیری این مهم توجه و حمایت جدی دولتمردان را می طلبد.

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران توسعه صنایع کوچک و متوسط را رمز توسعه اقتصادی برشمرد و افزود: این بنگاه ها از طریق کارآفرینی، نوآوری و تغییر فناوری، پویایی صنعت و در نهایت ایجاد فرصت‌های شغلی و افزایش درآمد بر اقتصاد تاثیرگذارند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه توجه به صنایع کوچک و متوسط موجب رشد کارآفرینی و نوآوری در کشورمی شود، یادآورشد: این نوع صنایع در همه کشورها نقشی تاثیرگذار در رشد و توسعه اقتصادی، اشتغالزایی و ایجاد ارزش‌افزوده ایفا می‌کنند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی