رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۴ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 28 January

آغاز همکاری شرکت نفت ایرانول و پتروناس با ایتالیا

مدیران عامل شرکت نفت ایرانول و پتروناس جمعه گذشته در شهر تورین ایتالیا تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند تا این دو شرکت برای تولید روغن‌های موتور، صنعتی، دریایی و گریس جهت عرضه به بازار ایران و منطقه با یکدیگر همکاری کنند.

مدیران عامل شرکت نفت ایرانول و پتروناس جمعه گذشته در شهر تورین ایتالیا تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند تا این دو شرکت برای تولید روغن‌های موتور، صنعتی، دریایی و گریس جهت عرضه به بازار ایران و منطقه با یکدیگر همکاری کنند.

به گزارش به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از روابط عمومی و تبلیغات شرکت نفت ایرانول، مهندس عیسی اسحاقی مدیرعامل شرکت نفت ایرانول در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با اشاره به این مطلب گفت: براساس تفاهم‌نامه امضا شده شرکت پتروناس که جزوه شرکت‌های برتر دنیا در تولید انواع روانکار است و تاییدیه برخی از بهترین خودروسازان جهان را داراست، با انتقال دانش فنی و تکنولوژی در تولید انواع روانکارهای با کیفیت و استانداردهای جهانی با ایرانول همکاری می‌کند.

وی با اشاره به سیاست ایرانول مبنی بر کاهش خام‌فروشی روغن پایه و افزایش تولید محصول نهایی گفت: خوشبختانه در سال گذشته با کاهش ۳۰ درصدی خام فروشی مقدار فروش محصول نهایی را به ۳۰ درصد و سهم بازار محصول نهایی ایرانول را حدود ۵ درصد افزایش دادیم.

اسحاقی افزود: امیدوارم با همکاری پتروناس بتوانیم علاوه بر تامین نیاز بازار داخلی از خروج ارز جلوگیری و صادرات محصول نهایی را نیز افزایش دهیم تا در راستای افزایش تولید و اشتغال گام برداریم.

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول با اشاره به افزایش مقدار صادرات محصول نهایی در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴، به شکستن رکورد صادرات این شرکت در سال ۹۵ اشاره کرد و گفت: با بازسازی کامل آبادان پس از ۳۶ سال در سوم خرداد همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر تولید روغن الوند در این منطقه آغاز و آبادان به‌عنوان پایگاه صادراتی محصولات نهایی تبدیل و در راستای افزایش صادرات محصول نهایی اقدام خواهد شد.

اسحاقی بهره‌برداری از خط ریلی به منظور حمل محصولات صادراتی و بازسازی پایانه صادراتی ماهشهر با ظرفیت ۲۵ هزار تن را در نیمه اول سال‌جاری از مهم‌ترین طرح‌های این شرکت ذکر و ابراز امیدواری کرد با بهره‌برداری فاز اول واحد موم‌گیری (که موجب افزایش ۱۱ میلیون لیتری روغن پایه و کاهش چشمگیر روغن موجود در اسلک وکس می‌شود) تا پایان سال‌جاری گام‌های جدی برای تولید و صادرات برداریم.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی