رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۸ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 2 March

واردات چین برای پروژه های بزرگ نفتی در خوزستان با شعار اقتصاد مقاومتی فاصله دارد

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: واردات محصولات فولادی چین برای پروژه های بزرگ نفتی در خوزستان چرخه این صنعت را در استان کند کرده و با شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال فاصله دارد.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: واردات محصولات فولادی چین برای پروژه های بزرگ نفتی در خوزستان چرخه این صنعت را در استان کند کرده و با شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال فاصله دارد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از ایرنا، عبدالرضا محمودپور اظهار کرد: در حال حاضر در پروژه های بزرگ شرکت نفت هیچ نامی از شرکت فولاد اکسین به عنوان بزرگترین شرکت ساخت ورق های عریض فولادی برده نشده و محصول مورد نیاز از خارج کشور وارد می شود.
وی افزود: یکی از پروژه های بزرگ شرکت نفت بیش از یک هزار کیلومتر لوله است که حدود ۵۰۰ هزار تن مواد اولیه نیاز دارد و ما می توانیم تمامی مواد اولیه این لوله ها را تامین کرده و با بهترین کیفیت آماده کنیم.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان ادامه داد: شرکت فولاد اکسین پیش از این نیز نمونه های این مواد اولیه را تولید کرده و با کیفیت بالا در اختیار شرکت لوله سازی اهواز قرار داده است.

وی بیان کرد: یکی دیگر از پروژه های شرکت نفت درغرب کارون است که به رغم داشتن ظرفیت های لازم در داخل، این شرکت لوله های مورد نیازخود را از یک شرکت چینی خریداری می کند.
محمودپور بیان کرد: باتوجه به این شرایط روز دوشنبه ملاقاتی را با وزیر نفت در همین خصوص داشتیم که در این دیدار تمامی ظرفیت های شرکت فولاد اکسین را برای وزیر نفت بازگو کردیم.

وی ادامه داد: وزیر نفت باتوجه به بررسی این توانمندی ها دستور داد که در فضای رقابتی شرکت فولاد اکسین نیز به لیست شرکت نفت برای تهیه اقلام مورد نیاز اضافه شود.

وی تصریح کرد: صنایع داخلی کشور مانند یک خانواده در کنار یکدیگر هستند و در خوزستان نیز زنجیره ارزش اقتصادی بسیار بالایی فراهم است که صنایع بزرگ می توانند یکدیگر را تغذیه کنند اما به دلیل نداشتن مدیریت واحد این چرخه اقتصادی کند پیش می رود.

محمودپور اظهارکرد: اگر بخواهیم به این چرخه اقتصادی در کشور به صورت ملی فکر کنیم باید از مدیریت جزیره ای فاصله گرفته و به سمت مدیرت واحد پیش برویم.
وی ادامه داد: برای تهیه مواد اولیه شرکت های بزرگی نظیر نفت، در شرایط مساوی صنایع داخلی در اولویت قرار گیرند چرا که به حرکت درآوردن چرخه صنایع داخلی است که می تواند معضل بیکاری را در استان و کشور برطرف سازد.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: چین در سال گذشته ۸۲۰ میلیون تن فولاد تولید کرده درحالی که در داخل کشور در مجموع ۲۰ میلیون تن فولاد تولید شده است و مشخص است که ما هیچگاه نمی توانیم با این کشور رقابت کنیم.

وی افزود: اکنون در کشورهای اروپایی قانون های ضد دامپینگ چین را وضع کرده و از ورود اقلام چینی جلوگیری می کنند چرا که قصد دارند چرخه اقتصاد خود را بیش از همیشه به حرکت درآورند.

محمودپور گفت: اکنون با این شرایط مسیر صادرات محصولات ما به کشورهایی نظیر آلمان بازشده و این یک فرصت طلایی برای شرکت فولاد اکسین است تا محصولات با کیفیت خود را به بازار جهانی عرضه کند.

وی یادآورشد: متاسفانه قانون های ضد دامپینگ چین در اروپا اجرا می شود اما در کشور ما سال ها است که وارد شدن این محصولات به اقتصاد داخلی ما آسیب رسانده و آمار بیکاری را نیز بالا برده است.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: امید است باتوجه به دستوری که وزیر محترم نفت در خصوص درج نام شرکت فولاد اکسین در لیست کوتاه مدت شرکت نفت داده به زودی اجرایی شود تا بتوانیم بار دیگر کیفیت محصولات خود را به بازار داخلی معرفی کنیم.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی