رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۶ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 20 January

اولین همایش ملی کمپرسور توسط هوایار برگزار می‌شود

گروه صنعتی هوایار از شرکت های فعال در زمینه تولید کمپرسورهای صنعتی و تجهیزات جانبی هوای فشرده است که با پیشرفته ترین فن آوری جهانی و مدیران مجرب و متعهد در سطح کشور، محصولات خود را تولید می کند .این شرکت در مدت زمان فعالیت خود توانسته گروه وسیع و متنوعی از کمپرسورهای هوا را […]

گروه صنعتی هوایار از شرکت های فعال در زمینه تولید کمپرسورهای صنعتی و تجهیزات جانبی هوای فشرده است که با پیشرفته ترین فن آوری جهانی و مدیران مجرب و متعهد در سطح کشور، محصولات خود را تولید می کند .این شرکت در مدت زمان فعالیت خود توانسته گروه وسیع و متنوعی از کمپرسورهای هوا را در اختیار مشتریان خود بگذارد.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از اخبار نمایشگاه، بخشی از گفتگو با علیرضا میرصادقی مدیرعامل پرانرژی گروه صنعتی هوایار که به رغم جوانی موفق به کسب عنوان چهره ماندگار صنعت ایران از خانه صنعت و معدن جوانان ایران شده است را در بيست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی بخوانید:

از تاریخچه شرکت هوایار برای خوانندگان بگویید.

گروه صنعتی هوایار از سال ۱۳۷۷ به منظور تولید کمپرسورهای صنعتی و تجهیزات جانبی هوای فشرده فعالیت خود را آغاز کرد. در همان سال های اول، خط مونتاژ کمپرسورهای اسکرو را در کارخانه شرکت واقع در کرج راهاندازی کردیم و با مشارکت شرکتهای برتر دنیا در زمینه هوای فشرده کار انتقال تکنولوژی به شرکت را انجام دادیم و اکنون در جایگاهی قرار داریم که رنج متنوعی از کمپرسورهای هوا را میتوانیم در ایران تولید و به بازار عرضه کنیم.

در حال حاضر شرکت شما چه کالاها و خدماتی را ارائه می دهد و چه جایگاهی در بازارهای مرتبط با صنعت هوا دارد؟

در حال حاضر ما طیف متنوعی از محصولات را در صنعت هوا و گاز کشور تأمین و تولید میکنیم. محصولاتی نظیر انواع کمپرسورها، درایرها و مخازن هوا و گاز، تجهیزات تولید گازهای صنعتی نظیر ژنراتورهای نیتروژن، اکسیژن و آرگون، سیستمهای سوخت رسانی سی ان جی و همچنین در حال حاضر قادر هستیم پروژههای صنعت هوا و گاز را به صورت EPC انجام دهیم و تحویل مشتریان و کارفرما نمائیم. در حال حاضر نیز بیش از ۳۰۰۰ شرکت ایرانی از محصولات و خدمات ما بهرهمند شدهاند که طیف متنوعی از صنایع را شامل میشوند. از مهمترین دستاوردهای ما تأمین پکیج هوای ابزار دقیق و پکیج ژنراتور نیتروژن در پارس جنوبی و در فازهای ۱۳، ۱۴، ۱۷، ۱۸، ۱۹، ۲۰ و ۲۱ است.

محصولات و خدمات شرکت شما از نظر کیفی چه مزیتها و ویژگیهای منحصر به فردی دارد؟

انتظارات مشتریان امروزه بسیار بالا رفته است و مشتریان با آگاهی و اطلاع کامل و پس از بررسیهای جامع اقدام به خرید میکنند. در چنین شرایطی اگر شرکتها نتوانند پاسخگوی انتظارات مشتریان باشند قطعاً زمین خواهند خورد. از آنجایی که محصولات متنوعی در سبد محصولات شرکت داریم تمام تلاش خود را صرف این موضوع کردهایم که به تناسب نیازهای مشتریان و بازار محصول با مزیتهای کمتر قابل تقلید ایجاد کنیم که به لطف آنها توانستهایم این حجم از بازار که قبلاً اشاره کردم را در صنایع مختلف در اختیار داشته باشیم. همچنین انجام خدمات مناسب و در حداقل زمان به مشتریان از جمله خدمات آموزشی با کیفیت به منظور آموزش دقیق بهرهبرداران محصولات شرکت در مرکز آموزش هوایار از اولویتهای کاری ماست.

برای گسترش فعالیت های خود چه برنامه و طرحهای توسعهای را در دست اقدام دارید؟

در شرایط پسا تحریم از مهمترین برنامههای هوایار مشارکت با تولید کنندگان برتر دنیا در ارائه محصولات و خدمات به ایران عزیز است تا از طریق انتقال تکنولوژی در مرحله نخست و سپس بومیسازی تولیدات بتوانیم بخشی اعظمی از نیاز بازار در ایران را توسط یک شرکت ایرانی تولید و تأمین نمائیم.
تا کنون چه گواهینامه و استانداردهای بینالمللی دریافت کردهاید ؟
میتوانم به گواهینامههای مدیریت یکپارچه IMS که ترکیب سه گواهینامه ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 9001 است، گواهینامه عضویت در شبکه جهانی کیفیت IQNET، گواهینامه استاندارد ISO 13485 و همچنین گواهی سازمان فنی و حرفهای و آموزش کشور و سازمان ملی استاندارد برای ارائه خدمات آموزشی در زمینه کمپرسورها اشاره نمایم.

فعالیت شما چه نقشی در اشتغالزایی داشته و چه برنامههایی برای افزایش اشتغال دارید؟

به لطف خدا به طور مستقیم و غیر مستقیم بیش از ۶۰۰ شغل ایجاد شده است که امیدواریم در آیندهای نه چندان دور همگام با توسعه بازار شرکت، ظرفیتهای جدیدی برای کار ایجاد شود و به همان نسبت اشتغال نیز افزایش خواهد یافت.

صنعت ایران چه تواناییهایی برای افزایش صادرات دارد و شما چه برنامهای برای جذب بازارهای صادراتی دارید؟

همجواری ایران با ۱۵ کشور که وابستگیهای مذهبی و فرهنگی مشترک با ما دارند بازار بکر و مناسبی برای شرکتهای توانمند ایرانی فراهم آورده است که میتوان ابتدا با اجرای پروژههای مطالعات بازار به منظور نیازهای واقعی صنایع این کشورها اقدام به ورود هدفمند به آن بازارها نمود که ضمن افزایش اشتغال و توسعه بازار ایران اسلامی، نقش مؤثری در اقتصاد کشور ایفا کرد. ما تا کنون به کشورهای چین، ازبکستان و سوریه صادرات محصولات داشتهایم و برنامه بلند مدتی برای توسعه بازار هم در زمینه محصولات و هم در زمینه خدمات در حال تدوین داریم.

علل موفقیت شما برای جذب مشتریان همیشگی چیست؟

تلاش داریم مهمترین خدمات را به مشتریان شرکت ارائه دهیم به همین منظور واحد ارتباط با مشتریان ما تماسهای متعددی با مشتریان داشته و نظرات آنها را در مورد هوایار جویا میشود. قطعاً نقاط قابل بهبود از این تماسها استخراج می‌شود و تأمین نیازهای مشتریان در اولویت فعالیتهای ما خواهد بود.
نکته ناگفته‌ای اگر باقی مانده بفرمایید.

تنها می خواهم اشاره میکنم که گروه صنعتی هوایار حامی مالی نمایشگاه نفت و گاز و پتروشیمی امسال شده است تا بدین ترتیب بخشی از مسئولیت اجتماعی خود در راستای توسعه صنعت توانمند ایران عزیز را عملیاتی کرده باشد همچنین امسال هوایار برای نخستین بار اولین همایش ملی کمپرسور را با مشارکت بیش از ۴۰۰ شرکت ایرانی و خارجی در تیر ماه برگزار خواهد کرد که بزرگترین گردهمایی صنعت کمپرسور کشور خواهد بود و از علاقمندان جهت شرکت در این همایش دعوت به عمل می آید .

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی