رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۶ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 20 January

آب و برق

وزیر نیرو گفت: صنعت برق ایران، باید در بین شاخصه‌های کیفی قرار گرفته و به رتبه برتر دنیا دست یابد بنابراین کاهش تلفات و هوشمندسازی شبکه رویکرد امسال وزارت نیرو است.

وزیر نیرو گفت: صنعت برق ایران، باید در بین شاخصه‌های کیفی قرار گرفته و به رتبه برتر دنیا دست یابد بنابراین کاهش تلفات و هوشمند سازی شبکه رویکرد امسال وزارت نیرو است.
به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از برق نیوز، حمید چیت‌چیان عصر دیروز طی مراسمی که در ارومیه حضور داشت، اعلام کرد: امروزه صنعت برق به عنوان یکی از صنایع مادر و بسیار ارزشمند در کشور به شمار می‌آید و بر این اساس تعدادی از پروژه‌های برق در استان آذربایجان‌غربی به بهره‌برداری رسید.
وی با اشاره به این‌که اکنون مسئله برق نسبت به گذشته تفاوت اساسی پیدا کرده است گفت: سابق بر این، انتظار از وجود برق تن‌ها ایجاد روشنایی هنگام تاریکی بود، اما اکنون به سرنوشت متفاوتی دچار شده و یک انرژی و زیرساخت اساسی شمرده می‌شود.
چیت‌چیان افزود: برق در کشور، زیرساخت زیرساخت‌ها عنوان می‌شود چرا که ارتباطات، انرژی، آب و حتی راه‌های مواصلاتی نیازمند وجود برق هستند، به طوری‌که برق حالت کلیدی در تمام ارتباطات شبکه‌ای دارد.
وی با بیان این‌که مازندران، گیلان و خوزستان از جمله استان‌هایی است که در نبود برق با کمبود آب نیز مواجه شده بودند تصریح کرد: هدف از بهره‌برداری از پروژه‌های برق آذربایجان‌غربی، جلوگیری از اتفاق چنین بحران‌هایی است.
وزیر نیرو با اشاره به ظرفیت بسیار ایران در حوزه برق نسبت به کشورهای عربستان و ترکیه بیان کرد: صنعت کشاورزی، حمل و نقل و مراکز مخابراتی نیز از صنعت‌هایی هستند که در صورت نبود برق دچار معضل شده و توجه بسیاری رامی‌طلبد.
چیت‌چیان با اشاره به این‌که اتکا جامعه به صنعت برق، روز به روز بیشتر می‌شود گفت: باتوجه به حساس بودن سه ماهه تابستان امسال باید نسبت به برقراری امنیت برق، بیشتر از گذشته توجه کرد که هوشمند سازی شبکه یکی از راهکارهای آن است.
وی با بیان این‌که کاهش تلفات، هوشمند سازی شبکه، بالا بردن راندمان تولید و اتوماسیون شبکه توزیع همگی نیازمند برق هستند اظهار داشت: صنعت برق ایران، باید در بین شاخصه‌های کیفی قرار گرفته و به رتبه برتر دنیا دست یابد.

گفتی است در روز گذشته آیین افتتاح سد مخزنی سیلوه و کانال انتقال آب جلدیان با حضور وزیر نیرو در شهرستان پیرانشهر استان آذربایجان غربی برگزار شد.

در این طرح ۱۳. ۲ گیگاوات ساعت برق نیز تولید خواهد شد و هزینه کلی اجرای طرح نیز ۴۵۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی