رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹
  • الجمعة ۸ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 22 January

تولید 3 میلیون تن ورق گرم در کشور
برای اولین بار صورت گرفت؛

تولید ۳ میلیون تن ورق گرم در کشور

تولید ورق گرم در ایران به ۳ میلیون تن افزایش یافته که این موضوع نقش موثری در خروج از رکود و اقتصاد مقاومتی دارد.

تولید ورق گرم در ایران به ۳ میلیون تن افزایش یافته که این موضوع نقش موثری در خروج از رکود و اقتصاد مقاومتی دارد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی، بهمن‌آبادی تولید‌کننده ورق گرم در ایران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اینکه در سال اشتغال‌زایی و اقتصاد مقاومتی برای اولین بار توانستیم ورق گرم را به تولید داخلی برسانیم، گفت: در حال حاضر تولید ورق گرم در ایران به ۳ میلیون تن افزایش یافته و این موضوع نقش موثری در خروج از رکود و اقتصاد مقاومتی دارد.

این تولید‌کننده ورق گرم با اشاره به اینکه ورق‌گرم در ایران کاملا با محیط زیست سازگاری دارد، افزود: در این صنعت از آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا استفاده شده و در بحث تامین خوراک آن نیز به خود‌کفایی رسیده‌ایم.

وی افزود: با ایجاد این ۳ میلیون تن ورق گرم در کشور یک‌و‌نیم میلیون تن صادر و یک و نیم میلیون تن صرف تولیدات داخلی می‌شود.

بهمن‌آبادی اظهار کرد: خط تولید ورق‌گرم در جنوب کشور راه‌اندازی شده و با ایجاد این خط تولید ۲هزار نیرو مستقیم و ۲۰ هزار نیرو غیر‌مستقیم مشغول به فعالیت شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه قیمت‌های فولاد در جهان توسط شرکت‌های چینی تعیین می‌شود، افزود: سیاست‌گذاری‌های بازار چین باعث شده تا ظرفیت‌ها افزایش یابد، اما تولید کاهش چند برابری پیدا کند.

بهمن‌آبادی یادآور شد: ایران توانسته در بحث فولاد نیز به خود‌کفایی برسد و خود بزرگ‌ترین‌ صادر‌کننده DR شده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی