رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹
  • السبت ۹ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 23 January

حمیدرضا عراقی معاون وزیر نفت در امور گاز
معاون وزیر نفت در امور گاز مطرح کرد؛

تولید بیش از ۹۶ درصد اقلام گازرسانی در داخل کشور

معاون وزیر نفت در امور گاز؛ حمیدرضا عراقی با اشاره به توان مهندسان ایرانی در تامین و تولید تجهیزات صنعت گاز گفت: بیش از ۹۶ درصد اقلام گازرسانی در داخل کشور تولید می شود.

معاون وزیر نفت در امور گاز؛ حمیدرضا عراقی با اشاره به توان مهندسان ایرانی در تامین و تولید تجهیزات صنعت گاز گفت: بیش از ۹۶ درصد اقلام گازرسانی در داخل کشور تولید می شود.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حمیدرضا عراقی معاون وزیر نفت در امور گاز در حاشیه سومین روز از بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز ، پتروشیمی که در نمایشگاه بین المللی تهران برگزارشد، اظهار داشت: بیش از ۹۶ درصد اقلام گازرسانی در داخل کشور تولید می شود،
وی ادامه داد: گازرسانی گاز طبیعی به مناطق محروم یکی دیگر از مهمترین وظایف شرکت ملی گاز ایران بوده که در این دولت آن را به جد پیگیری کرده ایم.

معاون وزیر نفت در امور گاز با اشاره به اینکه صادرات گاز به عراق به محض بازشدن ال سی آغاز می شود، گفت: حجم صادرات گاز به دو شهر بغداد و بصره روزانه ۵۰ میلیون متر مکعب خواهد بود.

وی ادامه داد: گاز رسانی به مناطق محروم در این دولت از محل بند ق بودجه ۹۳ تأمین شده و در تحقق این امر از بودجه عمومی استفاده نکرده ایم.

معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان اینکه به ۹ هزار روستا گازرسانی شده، افزود: این موضوع سبب شده تا سرعت مهاجرت از روستا متوقف شود.

عراقی بیان داشت: همچنین همه مقدار گاز طبیعی که در عسلویه تولید شده از طریق خطوط انتقال به شبکه سراسری انتقال داده می شود.

وی در ادامه افزود: سال ۹۵ با وجود خط گاز ترکمنستان مشکلی در تأمین گاز مورد نیاز داخل کشور نداشتیم.

معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان اینکه نقش شرکت ملی گاز ایران در ایجاد اشتغال در طول چند سال گذشته بی بدیل بوده است، افزود: این شرکت نقش مهمی در میزان GDP کشور داشته و به نوعی توانسته ایجاد ثروت کند.

عراقی با اشاره به اینکه حدود ۸۰۰ علمک در زاهدان نصب شده و به ترویج این میزان افزایش می یابد، یادآور شد: سال گذشته سال بسیار خوبی برای شرکت ملی گاز ایران بوده است و گازرسانی به زاهدان یک کار بزرگی بود که در این سال انجام شده است.

معاون وزیر نفت در امور گاز گفت: براساس برنامه ششم توسعه ایران باید روزانه ۲۰۰ میلیون متر مکعب گاز صادر کند.

عراقی تصریح کرد: مذاکره با عمان برای صادرات گاز بر عهده شرکت ملی نفت ایران است و پس از نهایی شدن به شرکت ملی گاز ایران واگذار می شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی