رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 19 April

شرایط دشوار خروج خروج پیکرهای کارگران یورت
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان:

شرایط دشوار خروج پیکرهای کارگران یورت

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان گفت: شرایط امدادگران برای خروج پیکرهای کارگران محبوس در زیر آوار معدن زمستان یورت بسیار دشوار بوده و فعالیت‌ها به دشواری پیش می‌رود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان گفت: شرایط امدادگران برای خروج پیکرهای کارگران محبوس در زیر آوار معدن زمستان یورت بسیار دشوار بوده و فعالیت‌ها به دشواری پیش می‌رود.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری میزان، حسین احمدی گفت: آمار منتشر شده از سوی برخی از مسئولان در رابطه با آخرین آمار خروج پیکر کارگران از زیر آوار معدن زمستان یورت آزادشهر بسیار ضد و نقیض است و متاسفانه برخی به انتشار اخبار کذب دامن می‌زنند.
وی افزود: تاکنون تن‌ها ۲۲ پیکر از زیر آوار خارج شده است و این کار نیز در ۳ مرحله انجام شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان با اشاره به اقدام امدادگران برای ایجاد تونل فرعی اظهارکرد: امدادگران با حفر یک تونل فرعی به دنبال رسیدن به کارگران محبوس در زیر آوار هستند، اما بهره گیری از این روش نیز مشکلات خاص خود را دارد.
احمدی با تاکید بر خطرات گاز متان برای امدادگران تصریح کرد: در شرایطی که تلاش زیادی برای کاهش سطح گاز متان از سوی نیرو‌ها شده بود، اما پس از حفر برخی از نقاط میزان گاز متان باز هم به حدود ۵۶۰ “پی پی ام” می‌رسد و این خطرات زیادی را برای امدادگران دارد.
وی در خصوص نحوه فعالیت امدادگران در تونل فرعی اذعان کرد: در تونل فرعی، فعالیت بسیار دشوار بوده و به فاصله هر نیم ساعت، تن‌ها ۳ نیروی امدادی می‌توانند در محل حضور پیدا کرده و عملیات جستجو خود را ادامه دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان با بیان اینکه ” هیچ جنازه‌ای را مخفی نکرده ایم” خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از افراد گمان می‌کنند که نیروهای امدادی به جنازه کارگران معدن زمستان یورت آزادشهر دست پیدا کرده، اما به دنبال مخفی کردن آمار اصلی هستیم. باید به این موضوع توجه شود که ما به دنبال مخفی کردن جنازه‌های  معدن زمستان یورت آزادشهر و اعلام نکردن آمار اصلی نیستیم.

احمدی تاکید کرد: تا زمانی که جنازه‌ای دیده نشود، نمی‌توان آمار داد که به تعداد پیکر‌ها افزوده شده است.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی