رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 19 April

تورم تولید کننده
مرکز آمار ایران اعلام کرد؛

تورم تولید کننده بخش صنعت به ۱۰.۳ درصد رسید

مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت در فصل زمستان را اعلام کرد که بر اساس آن، تورم تولیدکننده بخش صنعت در زمستان سال گذشته به ۱۰.۳ درصد رسید.

مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت در فصل زمستان را اعلام کرد که بر اساس آن، تورم تولید کننده بخش صنعت در زمستان سال گذشته به ۱۰.۳ درصد رسید.

به گزارش گروه تولید و تجارت ویکی پی جی به نقل از خبرنگار مهر، مرکز آمار ایران در راستای وظایف قانونی خود و به منظور تهیه آمارهای پایه‌ای، شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت را از سال ۱۳۷۵ در برنامه‌های آماری مرکز آمار ایران قرار گرفت. این شاخص، کاربردهای گوناگونی از جمله برآورد حساب‌های ملی کشور به قیمت ثابت و ارزیابی برنامه‌های توسعه اقتصادی دارد.

شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت، ‌روند تغییرات قیمت محصولات صنعتی تولید شده در داخل کشور را از دیدگاه تولیدکنندگان نشان می‌دهد. پوشش جغرافیایی این طرح کل کشور است و اطلاعات قیمت به صورت مصاحبه‌ مستقیم با مسئول یا مدیر کارگاه صنعتی (واحد آماری) گردآوری و در پرسشنامه الکترونیکی مورد نظر درج می‌شود.

نتایج حاصل در قالب شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت به صورت فصلی و سالانه بر مبنای سال پایه ۱۳۹۰ استخراج و منتشر می‌گردد که به پیوست گزارش آخرین نتایج مربوط به شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت، فصل زمستان ۱۳۹۵، ارائه شده است.

بر اساس گزارش مرکز آمار، تورم تولید کننده بخش صنعت در فصل زمستان ۱۳۹۵ به عدد ۲۰۹.۱ رسیده که نسبت به شاخص فصل قبل ۱.۹ درصد و شاخص فصل مشابه سال قبل ۱۰.۳ درصد افزایش داشته است.

درصد تغییرات شاخص کل بخش صنعت در چهار فصل منتهی به فصل زمستان سال ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل(نرخ تورم تولیدکننده کل بخش صنعت) معادل ۵.۳ درصد بوده که نسبت به تورم چهار فصل منتهی به فصل پاییز سال ۱۳۹۵ افزایش داشته است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی